Cupra: první 100% elektromobil Cupra Born

Cupra spustila sériovou výrobu svého prvního 100% elektromobilu s označením CUPRA Born v závodě Cvikov v Německu.

weby na míru UNIWEB

U příležitosti zahájení výroby nového modelu navštívil největší závod na výrobu elektromobilů v Evropě předseda představenstva Wayne Griffiths spolu s dalšími členy představenstva. V Cvikově je přivítal Stefan Loth, předseda představenstva společnosti Volkswagen Sachsen a bývalý vedoucí závodu Martorell. Pro značku CUPRA, která na nedávném mezinárodním autosalonu IAA 2021 v Mnichově oznámila elektrickou ofenzivu s ambicí stát se zcela elektrickou značkou do roku 2030, začíná výrobou modelu CUPRA Born nová éra.

„CUPRA Born je díky svému emocionálnímu designu a elektrické sportovnosti impulzem pro transformaci společnosti a začátkem elektrické ofenzivy značky CUPRA. Výrobou našeho prvního 100% elektrického modelu v největším elektromobilovém výrobním závodě v Evropě získáme cenné zkušenosti pro přípravu produkce elektromobilů v Martorellu od roku 2025. Naší ambicí je vyrábět ve Španělsku více než 500 000 městských elektromobilů ročně pro různé koncernové značky,“ řekl Griffiths.

Model CUPRA Born bude od čtvrtka 30. září vystaven na autosalonu Automobile Barcelona 2021. Tímto krokem bude zahájena realizace plánu uvedení nového elektromobilu na mezinárodní trhy.

První elektrický model značky CUPRA

Z montážní linky sjely první vozy CUPRA Born, které svou 100% DNA značky CUPRA a svým emocionálním designem inspirovaným barcelonskou čtvrtí El Born dokazují, že elektromobily mohou být vzrušující a že sportovní výkony dokonale ladí s elektrifikací.

CUPRA Born je klíčovou součástí mezinárodní expanze značky CUPRA. Společnost s tímto novým modelem usiluje o zvýšení podílu značky CUPRA na jejím celkovém prodeji na 20 %. Cílem je také získání nových mezinárodních trhů, především v nejvíce elektrifikovaných zemích.

S listopadovým uvedením tohoto modelu na trh bude spuštěna nová prodejní strategie s agenturním modelem, která umožní navazování odlišných vztahů s klienty. Zákazníci budou moci používat elektromobil CUPRA Born na základě předplatného.

Největší závod pro výrobu elektromobilů v Evropě

Závod Cvikov je prvním výrobním závodem koncernu Volkswagen zaměřeným na 100% elektromobily. Německý závod je také považován za největší a nejefektivnější elektromobilový závod v Evropě. Denně vyrábí až 1400 vozidel, což představuje roční kapacitu výroby cca 330 000 elektromobilů. Kromě modelu CUPRA Born vyjíždějí z bran cvikovského závodu další čtyři modely: Volkswagen ID.3, Volkswagen ID.4, Audi Q4 e-tron a Audi Q4 Sportback e-tron.

„Je pro nás ctí vyrábět v Cvikově tak výjimečný vůz, jakým je CUPRA Born. Náš tým má již s výrobou elektromobilů velké zkušenosti a Born je už pátým modelem na základě platformy MEB ve výrobním programu našeho závodu. Toto vozidlo se navíc bude vyrábět s využitím energií z obnovitelných zdrojů v rámci konceptu neutrální bilance emisí CO2,“ vysvětlil Stefan Loth.

Španělská společnost vyslala do Cvikova tým inženýrů, jehož úkolem je dohlížet na výrobu modelu CUPRA Born a získávat zkušenosti pro budoucí výrobu elektromobilů v závodě Martorell.

První vozidlo vyráběné na základě konceptu neutrální bilance emisí CO2

CUPRA Born je prvním modelem značky na základě konceptu neutrální bilance emisí CO2. To znamená, že se v dodavatelském řetězci používají energie z obnovitelných zdrojů. Kromě toho se čalounění anatomicky tvarovaných sedadel vyrábí z trvale udržitelných materiálů získávaných recyklací plastového odpadu ze Středozemního moře.

Nová CUPRA Born tak bude přispívat ke snižování emisí CO2 na cestě ke splnění evropských cílů. Značka bude díky spolupráci s iniciativou SEAQUAL přispívat také k realizaci cirkulární ekonomiky a k ochraně životního prostředí v oblasti Středozemního moře. Model CUPRA Born bude na českém trhu k dispozici v lednu 2022.

TIP REDAKCE: Jak ušetřit při nákupu vozů značky Cupra ?

Pokud si chcete pořídit auto značky Cupra za nižší cenu, doporučujeme vám navštívit tyto stránky:

Poznámka redakce: pokud plánujete nákup nového vozu a hledáte tip na nejlevnější nová auta v České republice skladem (bez ohledu na značku vozu), pokračujte na stránku Nejlevnější nová auta v ČR.

Fotogalerie

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
3. Koncert ČNSO

Hlavní zprávy

 

čez zprávy CEZ pomahej pohybem
uniweb weby