Do šití roušek se zapojuje stále více dobrovolníků, Domažlice testují

Domažlické nemocnici v pátek začalo fungovat další stacionární odběrové místo pro pacienty indikované k odběru Krajskou hygienickou stanicí.

weby na míru UNIWEB

Do šití roušek se zapojuje stále více dobrovolníků, včetně zaměstnanců úřadu.

„V Domažlické nemocnici jsme otevřeli druhé odběrové místo a připravujeme další. Stany pro odběr jsou připravené v nemocnicích ve Stodu a Klatovech. Děláme také všechno proto, aby v Klatovské nemocnici po víkendu byla zprovozněna laboratoř na vyhodnocování vzorků,“ říká hejtman kraje Josef Bernard. Kraj stále pracuje na distribuci osobních ochranných prostředků, dokoupeny jsou přípravky na výrobu desinfekce a podařilo se sehnat také látku na výrobu ochranných overalů. V Domažlické nemocnici vznikla provizorní šicí dílna, kde pracovnice oddělení rehabilitace z dodaného materiálu šijí ochranné overaly.

Dobrovolníci
Dobrovolníci také stále pracují na výrobě látkových roušek. Včera bylo předáno 100 ks roušek vyrobených na ISŠŽ Zdravotnické záchranné službě a dalších 20 roušek obdržel Dům dětí a mládeže v Blovicích a 20 roušek obdržela Křesťanská mateřská škola v Horažďovicích. Byly rozvezeny roušky dětským domovům v počtu 420 kusů.
Střední škola živnostenská Planá také vyrábí roušky. Na výrobě roušek se podílí dobrovolně 20 zaměstnanců a 5 žáků. Část výroby a hlavně příprava materiálu probíhá v  učebně odborného výcviku  SŠŽ, část se šije na ZŠ a ostatní výroba je doma na zapůjčených šicích strojích. Vyrobené kusy byly předány nemocnici sv. Anna, cca 150 kusů.
Do šití roušek se zapojili i zaměstnanci krajského úřadu. Jsou pro ně připraveny sady k výrobě roušky a také případně šicí stroje. Během jednoho dne se přihlásilo k šití roušek téměř 50 dobrovolníků z řad zaměstnanců. Pomoc nabídla také firma Maurice Ward Logistics ze Štěnovic, která bude rozvážet materiál na šití roušek dobrovolníkům a zároveň svážet ušité roušky. Stále platí, že hledáme dobrovolníky, kteří by byli ochotni šít roušky. Přihlaste se na webu www.plzensky-kraj.cz.
Dobrovolnická práce je koordinovaná s organizacemi TOTEM a Českým červeným křížem. Ivana Bartošová, náměstkyně hejtmana pro oblast školství a cestovního ruchu vyzdvihla práci ČČK v kraji, která spočívá v koordinaci dobrovolnické práce a v pomoci obcím při rozjezdu vlastní dobrovolnické činnosti a doporučuje sledovat jejich webové stránky.

Školky
Od 23. 3. 2020 bude v provozu celkem deset škol, kam by dle požadavků zaměstnavatelů mělo docházet cca 100 dětí, o které se bude starat zhruba 60 pracovníků. V současných dnech jsou tyto školy průběžně vybavovány ochrannými prostředky a dezinfekcí.

Ochranné pomůcky
Ochranné pomůcky a desinfekci pořízené krajem obdržela nejen zdravotnická zařízení, ale také všechny dětské domovy a dle možností také sociální ústavy a zaměstnanci terénních sociálních služeb. Kraj také využívá pomoci mediků, kteří pomáhají s odběry vzorků, dnes bude proškoleno dalších šest studentů a v pondělí se počítá až s patnácti mediky.
Od ministerstva zdravotnictví dorazila včera dodávka respirátorů, rukavic, ústenek a desinfekce, která byla konkrétně určená daným zařízením, a to Fakultní nemocnici (respirátor FFP2/FFP3 – 2 000 ks, ústenky – 1500 ks), Krajské hygienické stanici (FFP2/FFP3 – 150 ks, ústenky – 200 ks) a Klatovské nemocnici (FFP2/FFP3 – 150 ks, ústenky – 150 ks). V dodaných ochranných pomůckách nebylo zatím nic určeno ambulantním lékařům. 


Fotogalerie
NetConcert George Duke Band

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ČNSO studio

Hlavní zprávy

 

NetConcert Angelique Kidjo
uniweb weby