Do Viktorie míří brazilský záložník Cadu z Pardubic

Krátce po startu letní přípravy vítá Viktoria Plzeň další nové jméno. Kádr trenéra Michala Bílka posílí čtyřiadvacetiletý záložník Cadu, který přichází z Pardubic. Rodák z braziského Salvadoru podepsal smlouvu na tři roky.

weby na míru UNIWEB

Hráč, jehož celé jméno zní Carlos Eduardo Lopes Cruz, přišel do Česka po působení v Brazílii před více než dvěma lety. V dresu Pardubic nejprve pomohl k druholigovému prvenství a postupu do nejvyšší soutěže, následně se devětadvaceti starty a sedmi vstřelenými brankami podílel na úspěšném sedmém místě v úvodní prvoligové sezoně a v uplynulém ročníku patřil opět ke klíčovým hráčům týmu.

Druhý nejlepší nahrávač uplynulého ročníku FORTUNA:LIGY se nyní stává Viktoriánem.

"Cadu patřil mezi hráče, které jsme měli společně s trenéry vytipované a jsem rád, že jsme se nyní s hráčem i Pardubicemi domluvili na jeho přestupu k nám. V české nejvyšší soutěži jasně prokázal své kvality a byl oporou týmu. Přeju mu, aby se mu nyní dařilo i ve Viktorii," pravil k přestupu generální ředitel Viktorie Adolf Šádek.

"Jde o velmi zajímavého hráče, který v minulé sezoně byl i velmi produktivní. Hrát může jak na kraji zálohy, tak i na beku. Jsem rád, že ho můžu přivítat v našem týmu," dodal hlavní kouč Michal Bílek.

V Doosan Areně se Cadu hlásil po příletu z Brazílie, kde byl na zasloužené dovolené. „Všechno je tu super, už jsem potkal nějaké kluky a musím říct, že je tu skvělé prostředí a atmosféra, která se mi velice líbí. Jsem trochu unavený, ale přesto jsem nadšený z toho, že se vše povedlo,“ řekl vítěz Fortuna:Národní ligy 2019/2020.

„Chci ze sebe vydat to nejlepší a pomoci klubu k velkým úspěchům, rozhodně chci být šampion. Jsou tu velice dobří hráči, už se těším na pondělí, až se s nimi zapojím do přípravy,“ dodal pravonohý záložník,


Do červenomodrého dresu tak přichází již sedmá letní posila. V předchozích dnech klub angažoval navrátilce Václava Pilaře a Filipa Čiháka, exkarvinského záložníka Kristiho Qose, talentovaného gólmana Martina Jedličku, střelce Jana Klimenta a urostlého stopera Mohameda Tijaniho.

fcv

NetConcert George Duke Band

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Abonentní koncert

Hlavní zprávy

 

NetConcert Music by Frank Zappa
uniweb weby