Dobrovolnictví v Plzni dostalo čestné uznání od Dobré duše

V Plzni se daří dobrovolníkům a dobrovolnictví! Jak jinak si také vysvětlit, že snad žádné město v České republice nemělo tak velké zastoupení ve 2. ročníku dobrovolnického projektu Dobrá duše. Vyhlášení druhého ročníku Dobré duše se uskutečnilo v klášteře Minoritů v Praze. Musíme dodat, že odbo...

weby na míru UNIWEB

V Plzni se daří dobrovolníkům a dobrovolnictví! Jak jinak si také vysvětlit, že snad žádné město v České republice nemělo tak velké zastoupení ve 2. ročníku dobrovolnického projektu Dobrá duše.
Vyhlášení druhého ročníku Dobré duše se uskutečnilo v klášteře Minoritů v Praze. Musíme dodat, že odborná porota, složená z partnerů projektu, letos rozhodně neměla jednoduché rozhodování. Do Dobré duše se totiž přihlásilo bezmála 30 institucí a téměř 50 dobrovolníků z celé České republiky. Každá přihláška obsahovala jedinečný a obdivuhodný příběh člověka, který se dlouhodobě a nezištně věnuje péči o seniory v domově sociálních služeb a vybrat mezi těmito příběhy ty „nej“, bylo skutečně velkým oříškem.
Z Plzně bylo do projektu navrženo dobrovolnické středisko TOTEM a také Městská charita Plzeň. Do kategorie jednotlivců pak byl nominován Jiří Havel, kterého navrhl Domov pro seniory sv. Jiří na Doubravce. Pan Havel do tohoto domova dochází pravidelně jednou za týden a s klienty se věnuje nejrůznějším výtvarným technikám. Zvláště se zaměřuje na takzvaný Quilling. Tento způsob práce s papírem sahá až do 14. století a klienti domova sv. Jiří se na pana Havla a společné tvůrčí činnosti vždy velmi těší. „Jako autor mám radost, že jsem něco vytvořil. Jako dobrovolník mám radost, že jsem někoho naučil, jak vyplnit čas. A senioři mají radost, že něco hezkého vytvořili,“ napsal Jiří Havel do své přihlášky.
Ačkoli nikdo z plzeňských dobrovolníků nedosáhl na úplné stupně vítězů, putovalo na západ Čech alespoň ocenění ve formě čestného uznání, které získal Jiří Havel, společně s Městskou charitou Plzeň i plzeňským TOTEMem.
Slavnostního vyhlášení 2. ročníku Dobré duše se zúčastnili všichni partneři projektu – Mgr. Jana Hanzlíková, která zastupovala Ministerstvo práce a sociálních věcí, dále doc. Iva Holmerová za Gerontologické centrum, Asociaci poskytovatelů sociálních služeb ČR zastupoval Ing. Jiří Horecký, a Andrea Pisingerová za společnost Hartmann-Rico. „Projekt Dobrá duše vnímáme jako vhodný způsob, jak podpořit rozvoj dobrovolnictví a motivovat širší veřejnost k zapojení se do těchto aktivit, které mohou výrazně zlepšit kvalitu každodenního života klientů v zařízeních sociální péče,“ dodává Andrea Pisingerová ze společnosti Hartmann-Rico. Moderování slavnostního ceremoniálu se ujali patroni projektu, populární herci a moderátoři Vladimír Hron a Aleš Cibulka.


NetConcert Monica Mancini

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
čt 10.07.2014 08:320 +
 
Auto CB ZSA ŠKODA 2022

Hlavní zprávy

 

NetConcert Angelique Kidjo
uniweb weby