Domažlická nemocnice opět zprovoznila akutní chirurgickou ambulanci

Domažlická nemocnice od pondělka opět zprovoznila chirurgickou ambulanci v režimu 7/24.

weby uniweb

Lůžková část oddělení je dále omezená. Je ale pravděpodobné, že nové pacienty začne přijímat v závěru týdne, popř. od příštího pondělí.

Opatření nemocnice zavedla minulý čtvrtek po krátkodobé hospitalizaci pacienta pozitivního na koronavirovou infekci.

„Snažíme se vyjít maximálně vstříc chirurgickým pacientům z Domažlicka, kteří byli v uplynulých dnech odkázáni na péči v sousedních regionech, a podařilo se nám zajistit dostatek zdravotnického personálu, abychom mohli opět otevřít akutní chirurgickou ambulanci a to v nepřetržitém režimu. V provozu je od dnešního rána,“ říká ředitel nemocnice Petr Hubáček s tím, že provoz ambulance zajišťují výhradně lékaři a sestry, kteří v minulém týdnu nepřišli do styku s rizikovým pacientem. Zároveň všichni zdravotníci používají ochranné pomůcky a prostředky a provoz ambulance se řídí zpřísněnými hygienicko-epidemiologickými opatřeními.

V případě, že by bylo nutné některého z ambulantních chirurgických pacientů přijmout k hospitalizaci, byl by prozatím přeložen do Klatovské nebo Stodské nemocnice. Pouze chirurgické pacienty do 18 let může hospitalizovat dětské oddělení v Domažlicích. Lůžková část chirurgického oddělení Domažlické nemocnice zatím nové pacienty nepřijímá. Pečuje pouze o pacienty, kteří se doléčují z minulého týdne.   

Většina personálu chirurgického oddělení již byla také testována na původce onemocnění Covid-19. Zatím všichni s negativními výsledky.

  

STK Nepomucká

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Víte za co platíte AUTO CB

Hlavní zprávy

 

Víte za co platíte AUTO CB
uniweb weby