Dráhy posilují před Vánoci dálkové spoje. I v kraji

České dráhy posílí před vánočními svátky dálkové vlaky na nejdůležitějších tratích v republice. Více míst k sezení nabídne dopravce ve středu 22. a ve čtvrtek 23. prosince. Kapacita vlaků se před Vánoci zvýší o téměř 9 tisíc míst k sezení. Mezi Prahou a Košicemi vyjede 22. a 23. prosince posilový ex...


České dráhy posílí před vánočními svátky dálkové vlaky na nejdůležitějších tratích v republice. Více míst k sezení nabídne dopravce ve středu 22. a ve čtvrtek 23. prosince. Kapacita vlaků se před Vánoci zvýší o téměř 9 tisíc míst k sezení. Mezi Prahou a Košicemi vyjede 22. a 23. prosince posilový expres Hradčany. V některých středečních a čtvrtečních odpoledních vlacích zbývá jen několik volných míst, proto doporučujeme všem cestujícím, aby si zarezervovali svá místa včas.
Vlaky posílené o mimořádné vozy
České dráhy posílí vybrané dálkové spoje ve středu 22. a ve čtvrtek 23. prosince. Ve středu budou nasazeny dodatečné vozy na více jak šedesátce dálkových vlaků na nejvytíženějších relacích, což bude znamenat zhruba 5 tisíc dodatečných míst k sezení. Kolem padesáti vlaků pak dopravce posílí o den později a cestující tak budou moci využít o zhruba 3500 míst k sezení více než obvykle. Větší kapacitu budou mít dálkové vlaky, které spojují Prahou s Bohumínem, Brnem, Vsetínem, Zlínem, Plzní, Českými Budějovicemi, Turnovem i Starým Městem u Uherského Hradiště, ale také mezi Plzní, Českými Budějovicemi a Havlíčkovým Brodem, mezi Brnem a Jihlavou nebo mezi Brnem a Bohumínem. Delší soupravy pojedou také na Slovensko. Posilové vozy se objeví v expresech a vlacích EuroCity mezi Prahou a Žilinou, Košicemi nebo Bratislavou.
Nabídku spojení mezi Prahou a Košicemi rozšíří pár expresů Hradčany (Ex 129 a Ex 128), který obvykle jezdí jen mezi Prahou a Žilinou. Ve středu 22. prosince bude tento vlak ve směru na Slovensko prodloužen o úsek Žilina – Košice. Zpět z Košic do Prahy se pak bude vracet ve čtvrtek 23. prosince. Odjezd z Prahy hl.n. do Košic je v 15:17 (příjezd Košice 23:15), z Košic do Prahy hl.n. v 8:45 (příjezd Praha hl.n. 16:48).
„Přes maximální možné posílení souprav doporučujeme cestujícím zajistit si zejména do středečních a čtvrtečních dálkových vlaků místenky. V nejvytíženějších spojích SuperCity Pendolino a nočních ubytovacích vlacích na Slovensko v tuto chvíli zbývá už jen několik volných míst,“ upozorňuje Luďka Hnulíková, ředitelka Odboru provozu osobní dopravy ČD.
Nákup jízdenek před vánočními svátky
I přes personální posílení služeb na pokladních přepážkách se mohou tvořit v klíčových stanicích fronty. Cestující si ale mohou jízdenky zajistit také přes internet, v automatech nebo po telefonu.
Přes internet lze jízdenky koupit v eShopu Českých drah na adrese www.cd.cz/eshop, nezbytná je platební karta, kterou je možné platit za nákup na internetu. Jízdenku cestující dostane e-mailem, který si vytiskne nebo ho při kontrole ve vlaku ukáže na displeji přenosného elektronického zařízení.
Po telefonu je možné koupit jízdenky v Kontaktním centru Českých drah na lince 840 112 113, která je dostupná 24 hodin denně ve třech světových jazycích. Postup je obdobný jako při nákupu přes internet, platba proběhne platební kartou a cestující si může vybrat, zda si jízdenku vyzvedne v pokladně na nádraží, nebo mu ji operátor odešle e-mailem.
Provoz vlaků na Štědrý den a o vánočních svátcích
V pátek 24. prosince budou jezdit spoje Českých drah jako v neděli a svátek, mezi 18. a 19. hodinou pak bude postupně provoz většiny regionálních i některých dálkových vlaků utlumen. V sobotu 25. prosince pojedou vlaky také podle nedělních jízdních řádů, bude ale částečně slabší ranní provoz.
Většina regionálních vlaků, která jede po šesté hodině večer, má v jízdním řádu poznámku, že nejede na Štědrý den. Týká se to spojů v celé České republice. Nepojede v tuto dobu ani řada vnitrostátních rychlíků nebo vlaků InterCity, poslední pendolino z Prahy do Ostravy odjede už v 15:13. Výjimku tvoří noční mezinárodní rychlíky a vlaky EuroNight do Německa, Polska a na Slovensko, které jedou bez omezení i v noci ze 24. na 25. prosince.
V sobotu 25. prosince nejedou některé regionální vlaky v brzkých ranních hodinách, klasický nedělní provoz začne mezi šestou a sedmou hodinou ráno.
Cestující získají veškeré potřebné informace o svých spojích 24 hodin denně v Kontaktním centru Českých drah na lince 840 112 113.Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
st 22.12.2010 17:060 +
 
Auto CB - Nová Škoda Kodiaq

Hlavní zprávy

 

NOVÝ RENAULT CAPTUR