Filip Čihák se z Pardubic vrací zpátky do Viktorky

Obránce Filip Čihák se po angažmá v Pardubicích vrací na přestup zpět do svého mateřského oddílu. S Viktorií Plzeň podepsal smlouvu na tři roky.

weby na míru UNIWEB

Dvaadvacetiletý stoper Filip Čihák prošel viktoriánskou mládeží, minulý rok však přestoupil do Pardubic, kde před tím i hostoval. V dresu Východočechů zažil postup do české nejvyšší soutěže a během dvou následných sezon odehrál 46 prvoligových zápasů, ve kterých z pozice středního obránce vstřelil tři branky a na čtyři nahrál.

Týmu z města perníku pomohl talentovaný stoper k vítězství ve Skupině o udržení, v níž vstřelil v pěti zápasech hned dva góly, čímž přispěl k výhrám nad Karvinou a Teplicemi. Nyní přestupuje zpět do Viktorie a ve středu se společně s dalšími svěřenci trenéra Michala Bílka zapojí do přípravy.

„V Pardubicích jsem měl možnost poprvé nakouknout do první ligy a byla to pro mě ta nejlepší zkušenost. Mým snem ale vždy bylo obléknout na sebe viktoriánský dres v ostrém zápase áčka a jsem hrozně rád, že mám nyní šanci o to zabojovat,“ uvedl po podpisu tříleté smlouvy Filip Čihák.

„Filip se dokázal prosadit v první lize, je to velmi perspektivní hráč, který nasbíral potřebné zkušenosti a nyní se vrací, aby u nás zabojoval o místo v prvním týmu,“ okomentoval přestup Adolf Šádek, generální ředitel Viktorie.

fcv

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ČNSO studio

Hlavní zprávy

 

NetConcert Music by Frank Zappa
uniweb weby