Ford představuje plně elektrický Explorer

Ford a Lexie Alfordová společně zopakují historickou cestu kolem světa v novém elektrickém Exploreru.

Cílená propagace v Plzni

Před sto lety jedna z dnes již kultovních průkopnic dobrodružství porušila zažité konvence a nově definovala, co je pro objevitele možné. V letech 1922 až 1927 se Aloha Wanderwell stala první ženou, která objela svět autem. Projela 43 zemí. Její rekordní cestu částečně sponzorovala Ford Motor Company. Wanderwell tento rekord ustanovila za volantem vozu Ford Model T – automobilem, který postavil svět na kola.

Nyní, když Ford naplno realizuje svoji ambici stanout v čele elektromobilní revoluce, spojila značka své síly s cestovatelskou influencerkou Lexie Alfordovou, již miliony lidí znají jako Lexie Limitless. Na odkaz své předchůdkyně naváže ambiciózní cestou kolem světa v novém elektrickém Fordu Explorer.

Expedice, která začne v průběhu letošního roku, zavede Lexie do různých koutů světa, kde bude čelit výzvám, setkávat se s lidmi mnoha kultur a navštěvovat místa výjimečné krásy, to vše ve společnosti vozu Ford Explorer s nulovými lokálními emisemi. Stejně jako Ford ve 20. letech minulého století podporoval Wanderwell, spolupracuje nyní automobilka s Lexie Alfordovou na této cestě 21. století, aby oslavila moderní cestovatele s vášní pro udržitelné cestování a také aby ukázala, co všechno je s elektromobilem možné.

„Příběh Alohy Wanderwell je inspirativní na mnoha úrovních, nejen překonáním bariér pro ženy-cestovatelky, ale skutečně povzbuzuje každého, aby posouval své hranice a objevoval nová místa,“ řekla Lexie Alfordová. „"Jsem nadšená, že mohu sledovat stopy této legendární průkopnice a zároveň ukázat, jak může vypadat elektrická budoucnost cestování po souši. Bude tu mnoho překážek a výzev, ale to je součást zábavy a cestování a já to všechno budu dokumentovat online!“

Nový futuristický Explorer, který dnes slaví celosvětovou premiéru, kombinuje německou technickou vyspělost s výrazným americkým stylem. Je vybaven inteligentními technologiemi a chytrými funkcemi, které se starají o pohodlí celé posádky a její propojení se světem. K nejzajímavějším prvkům výbavy patří rozměrná pohyblivá dotyková obrazovka, která může skrývat tajnou schránku, obří úložný prostor vpředu a nejmodernější konektivita včetně bezdrátového propojení s chytrými telefony. To vše v kombinaci s elektrickým pohonem, jehož baterie se dokáže nabít z 10 na 80 % za pouhých 25 minut.

Ve šlépějích Alohy Wanderwell

Aloha Wanderwell byla cestovatelka, filmařka, manželka a matka. Na cestu kolem světa se vydala v šestnácti letech a navštívila místa, která žádný člověk ze Západu nikdy předtím neviděl. Její odvážné putování začalo ve francouzském Nice, domů se nakonec plavila z přístavu Kilindini v Mombase. V průběhu cesty se musela přizpůsobit náročným podmínkám, kdy bylo nutné mimo jiné nahradit benzin petrolejem nebo použít k mazání pohyblivých součástí vozu nadrcené banány.

Poznámka redakce: pokud plánujete nákup nového vozu a hledáte tip na nejlevnější nová auta v České republice skladem (bez ohledu na značku vozu), pokračujte na stránku Nejlevnější nová auta v ČR.


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Jarní servisní akce

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka