Hokejbalisté HBC Plzeň vstoupili do jara vítězně

Od posledního extraligového duelu uběhly tři měsíce, a tak se hokejbalisté HBC Plzeň na ostrou zápasovou zkoušku extrémně těšili. To bylo také vidět na hřišti a v pardubických Polabinách neměli domácí šanci. Plzeň zvítězila jasně 4:1 a v extraligové tabulce okupuje druhou příčku. Hned první třet...

Hned první třetina předehrávky 16. extraligového kola naznačila, kdo je v duelu Pardubic a Plzně favoritem. Branky Adama Roušala a Ondřeje Kejře daly hostům potřebnou jistotu. Tu nezlomilo ani snížení Mokříže v 22. minutě, protože Západočeši měli přichystanou odpověď. Ještě před druhým odchodem do kabin zvýšil na 3:1 Adam Vágner. Výsledek pak necelých šest minut před závěrečnou sirénou zpečetil Michal Průcha.
Tým HBC Plzeň se díky třem získaným bodům posunul na druhou příčku za vedoucí Hradec Králové, na který ztrácí jediný bod. Situace na čele extraligové tabulky je však hodně zamotaná a mezi týmy jsou minimální rozestupy. Navíc teprve po prvním březnovém víkendu, kdy Plzeňští míří do Vlašimi, bude srovnán počet odehraných utkání všech družstev. (chlp)