Jeden svět v Plzni je u konce

Letošní mezinárodní filmový festival o lidských právech Jeden svět v Plzni je již minulostí. Představil divákům 25 dokumentů, 4 hrané filmy a 6 snímků ve virtuální realitě. Pro velký zájem byly přidány také další reprízy vybraných filmů.


V Plzni festival proběhl od 22. do 28. března 2024 na 3 různých místech po Plzni (MovingStation, Knihovna města Plzně, Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara ZČU).Většinu filmů doprovodily následné debaty se zajímavými hosty– mezi nimi nechyběl např.novinář a zahraniční zpravodaj ČT Jakub Szántó, novinářka Saša Uhlová, děkan Fakultyfilozofické ZČU David Šanc. Až z Nepálu se ve 03:00 ráno tamního času připojil cestovatel ahorolezec Honza „Tráva“ Trávníček. Nový pohled přinesla také Panelová debata – Svět kryptaa jeho hranice.

        Festivalový program se snažil být přístupný také divákům se speciálními potřebami. Některéfilmy tak byly opatřeny audiopopisem nebo titulky pro neslyšící a nedoslýchavé. K dispozicibylo tlumočení do znakového jazyka. Nejen pro cizince se řada filmů promítala v angličtině. Podstatnou součástí festivalu je také Jeden svět na školách určený žákům ZŠ a SŠ. Letosprojekce navštívilo rekordních 1471 dětí.

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Nový Superb

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka