Márius Kuřátko krmí své plyšáky. Na Šumavě vyhrál soutěž

Na 150 snímků doputovalo na facebookový profil Plyšáci na Šumavě, kam posílali milovníci Šumavy a plyšáků, fotografie svých plyšových miláčků při návštěvě Šumavy. Vítězem se stal Márius Kuřátko, 39 letý bývalý motorkář z Prachatic, který má svou vlastní plyšovou rodinu. Piglík, Piglinka, Anička...

weby na míru UNIWEB

Na 150 snímků doputovalo na facebookový profil Plyšáci na Šumavě, kam posílali milovníci Šumavy a plyšáků, fotografie svých plyšových miláčků při návštěvě Šumavy. Vítězem se stal Márius Kuřátko, 39 letý bývalý motorkář z Prachatic, který má svou vlastní plyšovou rodinu.
Piglík, Piglinka, Anička, Berka, Kačkačka, Zajda, Vejrek, Pejrek, Kňourek – to je jen část z rozsáhlé rodiny Mária Kuřátka z Prachatic. Přesněji řečeno z jeho plyšové rodiny. Plyšáci jsou totiž jeho celoživotní vášní.
„Máme už velké děti a tak plyšáky beru jako svoje vlastní potomky. Vozím je na výlety. Samozřejmě nejčastěji na moji milovanou Šumavu. Ukazuji jim cestu vlakem z okénka. Dávám jim najíst. Starám se o ně jako o vlastní děti,“ vypráví s širokým úsměvem. Ti co ho neznají, trochu kroutí hlavou. Ti, kteří vědí, už se nediví. „Znají mou trochu nezvyklou plyšovou rodinu,“ doplňuje Márius Kuřátko.
Když Správa NP a CHKO Šumava začala prodávat na informačních střediscích 13 druhů originálních plyšáků, hned věděl, že se jeho rodina opět rozroste. Jel jsem si plyšáka vybrat přímo do Vimperka.
„Když jsem uviděl opuštěného rysa, musel jsem ho mít. Hned jsme mu s manželkou dali jméno Rysíček,“ popisuje 39 letý Kuřátko. Mezi jeho další koníčky patří geocaching, bývala to jízda na motorce. „A hlavně Šumava. Do lesa jezdíme s plyšáky každé volné odpoledne,“ vypráví.

Správa NP a CHKO Šumava začala originální plyšové hračky prodávat na svých informačních střediscích a na e-shopu loni na podzim. Téměř okamžitě se staly hitem a od té doby se jich prodaly tisíce kusů. „Hned bylo znát, že takový artikl na našich informačních střediscích dlouhá léta chyběl. Úplně maximální zájem byl samozřejmě před Vánocemi,“ uvádí Pavel Pechoušek, tiskový mluvčí Správy NP a CHKO Šumava.
Turisté, kteří na Šumavu jezdí, si tu začali své plyšáky i fotografovat. Správa šumavského parku založila facebookový profil – plyšáci na Šumavě, kam lidé své snímky zasílají. Správa parku vyhlásila soutěž o nejhezčí snímek s šumavským plyšákem. Na profilu se během dvou měsíců objevilo na 150 snímků.
Odborná porota složená z pracovníků parku vybrala snímky pana Kuřátka z Prachatic.
„Snímky pana Kuřátka neměly úplně nejvyšší fotografickou hodnotu. Určitě by se mezi soutěžícími našly vyvedenější. Ale on si určitě zaslouží nejvyšší známky za osobní oddanost a zápal pro všechno plyšové. Pokud se s ním poznáte osobně je umělecký dojem z jeho snímků o maximální možnou míru vyšší,“ vysvětluje Pavel Pechoušek.

Vítěz dostane od Správy šumavského parku plyšáka dle vlastního výběru. Pan Kuřátko si zvolil velkého plyšového jezevce. „Dám ho jako dárek manželce. Bude mít obrovskou radost,“ vypráví zapáleně Márius Kuřátko.
Vedení Správy NP a CHKO Šumava navíc rozhodlo, že s penězi, který plynou z prodeje tak velkého množství plyšových hraček udělají radost těm nejpotřebnějším. A tak plyšové hračky ze Šumavy poputují nemocným dětem v pražské motolské nemocnici. V úterý je tam vezli zaměstnanci Správy NP a CHKO Šumava.
Dětem je dali během zábavného programu, který pro děti připravili společně s Filipem Cílem a Tomášem Kůgelem – oba moderátoři ze Studia Kamarád.
„Plyšáci dělají dětem tu největší radost. Jsou to ty nejroztomilejší hračky. Jsme rádi, že se i takové suvenýry prodávají na informačních střediscích národních parků,“ uvádí Tomáš Kůgel.


NetConcert Brecker Brothers Band Reunion

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
út 21.01.2014 17:010 +
 
Lite Plzeň

Hlavní zprávy

 

NetConcert Bobby Shew
uniweb weby