Milan Lasica, Ondřej Kepka a mimořádně in memoriam Julius Satinský získali Cenu Karla Čapka

Společnosti bratří Čapků a Kruhu přátel české kultury v Bratislavě pořádají slavnostní předání Ceny Karla Čapka – jde o tradiční slavnostní předávaní cen českým a slovenským osobnostem kulturního života, které se zasloužily o propagaci a šíření díla bratří Čapků a podporu česko-slovenské vzájemnosti...


Společnosti bratří Čapků a Kruhu přátel české kultury v Bratislavě pořádají slavnostní předání Ceny Karla Čapka – jde o tradiční slavnostní předávaní cen českým a slovenským osobnostem kulturního života, které se zasloužily o propagaci a šíření díla bratří Čapků a podporu česko-slovenské vzájemnosti.

Tentokrát byli oceněni: Milan Lasica a Ondřej Kepka – a mimořádně in memoriam Julius Satinský.

Jedná se o 22. ročník této prestižní ceny, jejímž nositeli jsou například básník Ladislav Ballek, herečky Hana Maciuchová a Emília Vášáryová či herci Marián Labuda a Martin Huba.

Nositelé Ceny Karla Čapka od roku 1990:

Vlastimil Fišar, Miloš Tomčík, Ivo Veliký, Jaroslav Rozsíval, Ladislav Vychodil, Jaroslav Slavík, František Černý, Josef Kroner, Gabriela Vránová, Viera Strnisková, Marie Šulcová, Ladislav Chudík, Peter Karvaš, Jiří Opelík, Radovan Lukavský, Ladislav Lajcha, Marta Dandová, Soňa Čechová, Aleš Fetters, Martin Huba, Boris Mědílek, Emilia Vašáryová, Josef Abrhám, Jozef Ciller, Josef Protiva, Štefan Vraštiak, Ivan Klíma, Eva Rysová, Kristina Váňová, Vladimír Rusko, Milan Kyška, Bohumír Bachratý, Miloš Pohorský, Marian Labuda, Jiří Hraše a Eva Križíková.


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář

Další články z rubriky

ARCHIV ZPRÁV
st 28.05.2014 08:20
0 +
 
Nový Superb

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka