Mirošovem zazní hity Lucie i Mňágy. Blíží se Prokopské slavnosti

Mirošov na Rokycansku zažil největší rozkvět díky těžbě kvalitního černého uhlí v 19. století. Nejvýznamnější událostí ve městě v té době bývaly hornické Prokopské slavnosti, které však s ústupem těžby zanikly.


Město Mirošov tuto tradici po více než sto letech v minulém roce obnovilo a letos se chystá již druhý ročník obnovených Prokopských slavností.

Mirošovské Prokopské slavnosti se konají 5. července od 13:30 do pozdních večerních hodin. Z jejich kulturního programu si vybere skutečně každý. Vstup na akci je zdarma.

„Jsem rád, že již podruhé mohu širokou veřejnost pozvat na oslavy sv. Prokopa, českého patrona hornického stavu. Letos je tomu 125 let od doby, kdy se v Mirošově naposledy konaly původní hornické Prokopské slavnosti. My jsme při přípravě programu těch letošních mysleli na děti i na dospělé,“ zve na slavnosti starosta Mirošova Vlastimil Sýkora.

V půl druhé odpoledne se na mirošovském náměstí začíná zábavou pro ty nejmladší. Jako první se na pódiu objeví Áňa, Pó a pes, které od 15 hodin vystřídá pan Kravata. Od sedmnácti hodin pak bude náměstí patřit milovníkům dechovky. Právě na pátou odpolední je totiž na programu vystoupení Kozleranky.

„Já osobně se nejvíce těším na podvečerní a večerní program na náměstí Míru. Největší české hity devadesátých let a přelomu milénia totiž do Mirošova přiveze skupina Lucie revival, která vystoupí od 19 hodin. O dvě hodiny později pak přijde na řadu zlatý hřeb večera v podobě kapely Mňága a Žďorp,“ popisuje vrchol programu Prokopských slavností Vlastimil Sýkora.

Samozřejmostí pak bude bohaté občerstvení, se kterým se budou prezentovat i lokální restaurace. Plzeňské pivo i nabídka menších pivovarů, víno, koktejlový bar, teplé i studené nealkoholické nápoje, burgery, grill, párky v rohlíku i pravá česká kuchyně. Chybět nebude ani zmrzlina nebo sladkosti. Hladem ani žízní v Mirošově nikdo trpět nebude. A dobrá je i poslední zpráva na závěr: Vstup na Prokopské slavnosti je zdarma i díky partnerům – firmám Rosso steel, Biggest, SBS IVA, Lacus a dalším. 

Mirošovské Prokopské slavnosti 2024 – program

středa 5. července, náměstí Míru

13:30 – Áňa, Pó a pes

15:00 – Pan Kravata

17:00 – Kozleranka

19:00 – Lucie revival

21:00 – Mňága a Žďorp

Hrady.cz - letní kulturní festival 2024

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Dotace na elektormobilitu

Hlavní zprávy

 

Auto CB - Nová Škoda Kodiaq