Mladým lidem z náhradních rodin se tyto Vánoce splní přání

Vzdělání a snazší start do samostatného života čeká pod stromečkem na padesát mladých lidí žijících v náhradní rodinné péči. V rámci firemního charitativního projektu „Plníme přání“ darovali zaměstnanci Skupiny ČEZ spolu s Nadací ČEZ celkem 1 154 600 Kč, které poputují například na bydlení, nový poč...


Vzdělání a snazší start do samostatného života čeká pod stromečkem na padesát mladých lidí žijících v náhradní rodinné péči. V rámci firemního charitativního projektu „Plníme přání“ darovali zaměstnanci Skupiny ČEZ spolu s Nadací ČEZ celkem 1 154 600 Kč, které poputují například na bydlení, nový počítač nebo zaplacení hudební školy. Partnerem projektu je Nadační fond Rozum a cit.
V České republice žije v náhradní rodinné péči 13 420 dětí. Jednou z organizací, která se této problematice věnuje, je Nadační fond Rozum a cit. „Naším posláním je pomáhat opuštěným dětem získat nový skutečný domov, jedině to jim může vrátit ztracený pocit jistoty a bezpečí,“ říká Marie Řezníková, ředitelka nadačního fondu, a dodává: „Jsme rádi za spolupráci se Skupinou ČEZ, kdy můžeme jejich snahu pomoci těmto dětem účelně nasměrovat tam, kde je jí třeba.“
Do charitativního projektu „Plníme přání“ Skupiny ČEZ se zapojila téměř tisícovka jejich pracovníků, kteří přispěli částkou 654 600 korun. Nadace ČEZ navýšila tuto částku o dalších 500 000 korun. Padesát vybraných mladých lidí z náhradních rodin bude moci pod dohledem Nadačního fondu Rozum a cit využít peníze k jednoduššímu kroku do samostatného života.
V západních Čechách si symbolické šeky v celkové hodnotě 65 tisíc korun převzali Veronika, Josef a Zdeněk. Peníze využijí na vlastní bydlení, nový počítač a školné na hudební škole. „Budu se moci dál v hudbě vzdělávat a zdokonalovat se ve hře,“ těší se 18letý Josef, který od dětství hraje na housle a nyní se bude moci hudbě věnovat naplno.
„Projekt „Plníme přání“ se koná již čtvrtým rokem. V minulosti zaměstnanci pomáhali dětem z dětských domovů a lidem s handicapem, letos podporují mladé lidi z náhradních rodin. Chceme, aby mohli snadněji vykročit do svého vlastního života. Těší mne, že je mezi zaměstnanci o projekt zájem,“ vysvětluje Bohdana Horáčková, ředitelka útvaru komunikace Skupiny ČEZ a místopředsedkyně Správní rady Nadace ČEZ.
Přání plnili zaměstnanci v listopadu na všech pracovištích Skupiny ČEZ. Projekt podpořily zároveň osobnosti z oblasti kultury a sportu - v Plzni např. hokejová hvězda Martin Straka.


Komu jsme pomohli splnit sen v západních Čechách:Veronika (18 let) – maminka ji opustila ještě jako malou, a tak vyrůstala v dětském domově. V osmi letech se dostala do pěstounské rodiny. Za rok bude Veronika vyučena cukrářkou. Pěstouni pro ni budují ve svém domě samostatné bydlení, malou garsonku.Zdeněk (17 let) – byl v roce 1995 odebrán matce a o rok později se dostal ke svým příbuzným, kde již žil jeho bratr. Zdeňkovi šlo učení pomaleji než ostatním. Postupně se naučil písmenka, k těm přibyly noty. Nyní Zdeněk rád hraje na téměř jakýkoliv nástroj a rád by se hudbě věnoval i nadále.Josef (18 let) – péči o tříměsíčního Josefa převzala babička. Po smrti babičky se ho ujala teta se strýcem, kde vyrůstá ještě s Martinem (7) a Marií (11). Josef studuje střední školu, rád hraje stolní tenis, jezdí na kole, volný čas tráví u počítače, a když je třeba, rád pomáhá v domácnosti. Jeho velkým koníčkem je opravování aut.

Hlavním posláním Nadačního fondu Rozum a cit je všestranná podpora náhradních rodin, které podporuje finančně, materiálně a pořádá také mnoho akcí. Šíří myšlenku náhradní rodinné péče. Právě náhradní rodina je šance na nový skutečný život pro opuštěné děti. Fond přispívá na rekonstrukce a vybavení dětských pokojů, bezbariérové úpravy, na vzdělávání dětí, volnočasové aktivity dětí, zdravotnické pomůcky, asistenční službu, pomáhá dospívajícím se osamostatnit. V ČR žije v současnosti okolo 13 400 dětí v náhradní rodinné péči. Fond podporuje a oceňuje snažení mnoha rodin, které otevřely svoji náruč opuštěným dětem a přijaly je za vlastní.Skupina ČEZ získala již po sedmé prvenství v žebříčku nejštědřejších firemních dárců TOP Filantrop 2010. Žebříček vyhlašuje pravidelně platforma Byznys pro společnost a sleduje v něm objem věnovaných finančních i nefinančních příspěvků na veřejně prospěšné projekty a společensky odpovědný přístup.Společnost ČEZ byla letos oceněna také v soutěži Národní cena ČR za CSR (Společenskou odpovědnost organizací), kde zvítězila v kategorii nad 250 zaměstnanců. Soutěž probíhá podle mezinárodně platných pravidel, a to celkem v 80 zemích světa.CSR – anglická zkratka výrazu „společenská odpovědnost firem“. Firmy chápou společenskou odpovědnost jako dobrovolný závazek chovat se v rámci svého fungování odpovědně k prostředí i společnosti, ve které působí a podnikají nad rámec svých zákonných povinností.Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
24.12.2010 06:110 +
 
Auto CB - Nová Škoda Kodiaq

Hlavní zprávy

 

Auto CB - Nová Škoda Kodiaq