Na náměstí v Plzni skončilo Divadlo Čas

Divadlo Čas na centrálním plzeňském náměstí po deseti letech skončilo. Město ho už nehodlá dotovat třemi miliony korun ročně. S novým majitelem budovy, v níž je scéna v pronájmu, už se proto radnice nedohodla.


Divadlo Čas na centrálním plzeňském náměstí po deseti letech skončilo. Město ho už nehodlá dotovat třemi miliony korun ročně. S novým majitelem budovy, v níž je scéna v pronájmu, už se proto radnice nedohodla. Napsal to Plzeňský deník.
Podle primátora Pavla Rödla se kulturní akce v novém roce přesunou do zrekonstruované Měšťanské besedy a do Pekla, jehož oprava začne zřejmě už příští rok. Peklo by mělo mít, podobně jako Čas, bezbariérový přístup.
Za pronájem platilo město přes půl milionu korun ročně, téměř shodnou sumu ho stály energie a služby. Budovu na náměstí Republiky nedávno koupil od České pojišťovny nový majitel, který nabídl lepší finanční podmínky.
V divadle se za deset let představily stovky herců, zpěváků, spisovatelů a výtvarníků. Jeho častým hostem byl plzeňský rodák Miroslav Horníček.
Kvůli konci Času odejdou od provozovatele, firmy Esprit, dva zaměstnanci.


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
ne 24.12.2006 11:220 +
 
Auto CB - Nová Škoda Kodiaq

Hlavní zprávy

 

Auto CB - Nová Škoda Kodiaq