Na severu a jihu Plzeňska zemřelo loni 13 lidí

V porovnání s rokem 2019 se v loňském roce počet dopravních nehod snížil.

SEO UNIWEB

Na teritoriu Územního odboru Plzeň - venkov policisté během roku 2020 zaevidovali celkem 694 dopravních nehod. Ve srovnání s loňským rokem lze tedy konstatovat, že se v roce 2020 počet dopravních nehod snížil o 74 kolizí. Tyto dopravní nehody si vyžádaly celkem 13 usmrcených osob. Celkem bylo zraněno 351 účastníků silničního provozu, z toho 21 z nich bylo zraněno těžce a 330 osob utrpělo lehká zranění. Celková hmotná škoda přesáhla částku 57 miliónů korun, ve srovnání s loňským rokem je tato částka o osm miliónů více. Nižší čísla evidujeme i u dopravních nehod, které se staly v obci i mimo obec. V obci se havarovalo celkem 322 krát, mimo obec pak 372 krát. Na železničních přejezdech evidujeme 5 dopravních nehod, což je v porovnání s rokem 2019 o tři dopravní nehody méně. Alkohol byl prokázán u 82 viníků dopravních nehod, oproti loňskému roku se tento počet navýšil o čtyři viníky.

Nejčastější příčinou dopravní nehody byl ve 359 případech nesprávný způsob jízdy. Do tohoto pojmu se řadí: nedodržení bezpečné vzdálenosti, jízda v protisměru, couvání, nevěnování se řízení, atd. Na silnicích I. třídy mají řidiči na svědomí celkem 186 nehodových událostí, na silnicích II. třídy se stalo celkem 165 nehodových událostí a na silnicích III. třídy se havarovalo celkem ve 138 případech.

Pokud se na nehodovost podíváme z hlediska jednotlivých dnů, pak zjišťujeme, že nejvíce řidiči havarovali v sobotu (129). Oproti tomu nejmenší nehodovost zaznamenali policisté v neděli (78).

Dopravní policisté Územního odboru Plzeň – venkov připravují dopravně bezpečnostní akce zaměřené na dodržování pravidel silničního provozu, jejichž cílem je snížit riziko dopravních nehod a naopak zvýšit bezpečnost účastníků silničního provozu. Akce budou zaměřeny například na chodce nebo dodržování povolené rychlosti, ale i další kontroly, které budou policisté provádět v průběhu celého roku.

ilustrační foto


weby na míru UNIWEB

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
gif auto cb 2021

Hlavní zprávy

 

auto cb gif 2021
seo uniweb