Na silnicích může být námraza a mlha

V západních Čechách dnes místy komplikuje provoz na komunikacích hustá mlha a námraza. Řidiči proto musí věnovat jízdě zvýšenou pozornost. Situace byla ráno na silnicích velmi odlišná.


V západních Čechách dnes místy komplikuje provoz na komunikacích hustá mlha a námraza. Řidiči proto musí věnovat jízdě zvýšenou pozornost. Situace byla ráno na silnicích velmi odlišná, některé vozovky byly suché a sjízdné bez omezení, jinde se na nich mohla tvořit námraza a viditelnost se v některých úsecích snížila sotva na 100 metrů. Mlhy a drobné mrholení se mohou vyskytovat po celý den. Vyplývá to z informací silničních správ v Karlovarském a Plzeňském kraji.
V Karlovarském kraji je třeba zvýšené opatrnosti na celém území. V okrese Karlovy Vary umocňuje varování silničářů ještě riziko vzniku náhlé námrazy z mlhy i v polohách pod 600 metrů nad mořem. Všechny silnice jsou holé a vlhké včetně úseku rychlostní komunikace mezi Kamenným Dvorem a Chebem. Na případnou námrazu si musí řidiči dávat pozor také na estakádách na novém průtahu Karlovými Vary.
V Plzeňském kraji musí být řidiči opatrní na dálnici D5. Její povrch je převážně vlhký, mezi 80 až 131 kilometrem mlha snižuje viditelnost sotva na stometrovou vzdálenost. Varování před zbytky ujeté vrstvy sněhu kryté chemickým a inertním posypem platí pro některé úseky cest druhé a třetí třídy v oblasti Železné Rudy. Mlhy se mohou objevovat rovněž v okolí Stoda i Rokycan a Také na Stříbrsku a Tachovsku. V dalších oblastech jsou cesty převážně suché.


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
ne 24.12.2006 09:290 +
 
Hrady.cz - letní kulturní festival 2024

Hlavní zprávy

 

Auto CB - Nová Škoda Kodiaq