Na šumavském Špičáku se o víkendu jede závod Českého poháru v downhillu

Na třetím podniku šestidílné série se očekává účast více než stovky bikerů a bikerek v celkem 9 kategoriích

weby uniweb

Třetí závod Českého poháru v downhillu z celkem šestidílné letošní série se o víkendu 10. -11. července pojede na šumavském Špičáku. Po Rokytnici nad Jizerou a Špindlerově Mlýně tak kompletní českou špičku přivítá největší horský sportovní areál Plzeňského kraje Ski&Bike Špičák. Zatím je celkem v 9 kategoriích přihlášeno okolo 80 jezdců a jezdkyň. Vzhledem k tomu, že se ale mohou registrovat až přímo na místě do sobotních 13 hodin, startovní listina určitě překročí stovku účastníků.  

„Letošní novinkou Českého poháru je účast jezdců bez licence a startovat mohou i ti na běžných enduro (horských) kolech, nikoli jen na speciálech pro downhill,“ říká Jan Kasík za špičácké pořadatele, kteří se mj. už nyní „nanečisto“ připravují na vrchol špičácké sportovní sezony – mezinárodní iXCs downhill cup (20.- 22. srpna). 

Finálové jízdy začínají v neděli 11.7. od 13,30 hodin. Kompletní program se jede na 1750 metrů dlouhé trati Struggle s převýšením 320 metrů. „Divákům umožníme průchod podél celé trati, takže když vyjedou lanovkou na vrchol Špičáku, mohou si sami najít po cestě dolů ta nejatraktivnější místa se skoky apod.,“ láká návštěvníky na víkend J.Kasík. Vstupné se ale tradičně žádné neplatí. Na odměnách mezi vítěze bude pak vyplaceno přes 30tisíc korun.  

Další tratě zdejšího bikeparku jsou pak normálně otevřeny pro veřejnost, stejně jako lanovka bude přepravovat i běžné turisty/cyklisty.    


NetConcert Brecker Brothers Band Reunion

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
09.07.2021 17:070 +
 
The Loop Jazz Club

Hlavní zprávy

 

NetConcert Angelique Kidjo
uniweb weby