Němčina nad zlato: firmy podporují nepovinnou výuku němčiny

Celkem 65 studentů obdrželo certifikáty za absolvování nepovinné výuky němčiny v letošním školním roce.

james bond net concert

Šlo o studenty pěti různých oborů Střední průmyslové školy strojnické a Střední odborné školy profesora Švejcara v Plzni.

Absolventi již třetího ročníku projektu „Němčina nad zlato“, realizovaného Koordinačním centrem česko-německých výměn mládeže TANDEM, si hodiny němčiny zapsali nad rámec vyučování, aby si zvýšili kvalifikaci a zajistili lepší podmínky na trhu práce. Kromě slovní zásoby a gramatiky zahrnovala výuka také speciální lekce jazykové animace, setkání se zástupci německých firem z Plzeňského kraje i exkurze a praxe ve firmách, které výuku finančně podporují.

Certifikáty studentům předávali Rostislav Študent, ředitel SPŠS a SOŠ profesora Švejcara v Plzni, náměstkyně hejtmana Plzeňského kraje pro oblast školství Ivana Bartošová a Jan Lontschar, ředitel Koordinačního centra česko-německých výměn mládeže TANDEM, které je součástí Západočeské univerzity v Plzni.

Samotné předávání certifikátů navazovalo na evaluaci spolupráce během celého školního roku s firmami, kterého se účastnili zástupci Česko německé obchodní a průmyslové komory Plzeň, zástupci jednotlivých do projektu zapojených firem, Plzeňského kraje a Koordinačního centra česko-německých výměn mládeže Tandem v Plzni a zástupci Střední průmyslové školy strojnické a Střední odborné školy profesora Švejcara v Plzni.

Oproti předchozím letům je od září 2018/2019 možnost, aby se studenti školy přihlásili na kurz odborné strojírenské němčiny, který v tomto roce úspěšně dokončilo 10 studentů.

Vedle výuky německého jazyka se žáci učí nekonvenční metodou česko – německé jazykové animace a rozvíjí své komunikativní dovednosti. Dále v rámci projektu probíhají praxe studentů v německých firmách, exkurze a vstupy do výuky.
V rámci projektu proběhlo v tomto roce 284 hodin německého jazyka, 88 hodin česko- německé jazykové animace a 11 exkurzí a vstupů zástupců firem do výuky.

Projekt probíhá za podpory plzeňského zastoupení Česko-německé obchodní a průmyslové komory a Obchodní a průmyslové komory Regensburg, finanční podpory Plzeňského kraje a německých investorů v regionu, konkrétně firem STREICHER, Konplan, Alfmeier, MBtech Bohemia/AKKA a ZF Engineering. 

james bond net concert

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Víte za co platíte AUTO CB

Hlavní zprávy

 

čez zprávy CEZ pomahej pohybem
uniweb weby