Nemocnice Horažďovice zrekonstruovala velké umývárny

Pacienti s pohybovými problémy, kteří se při hygieně neobejdou bez pomoci ošetřovatelského personálu, mají od srpna nové umývárny.

DEZINFEKCE.sk 2021

 Jedná se o společné umývárny na lůžkových stanicích, kde se myjí buď imobilní pacienti, nebo i další pacienti, kteří z jakýchkoli důvodů nevyužívají menší umývárny na pokojích. Rekonstrukce dvou velkých koupelen vyšla na půl milionu korun.

„Dělaly se prakticky celé nové. Práce zahrnovaly vodoinstalaci, novou kanalizaci, izolaci podlah, nové obklady a dlažbu včetně odtokových kanálků a jsou tu nové termobaterie, umyvadla, zástěny, sedátka a další sanitární technika,“ říká ředitel nemocnice Martin Grolmus. Původní koupelny z 90. let už byly nevyhovující jak funkčně tak esteticky. „Samozřejmě chceme, aby to prostředí nemocnice bylo i přívětivé,“ doplňuje ředitel.

Nemocnice následné péče v Horažďovicích pečuje hlavně o pacienty, kteří potřebují odbornou pooperační nebo dlouhodobou ošetřovatelskou péči s kvalitní rehabilitací. Má 140 lůžek na bezmála 60 pokojích. Polovina z nich má vlastní sociální zařízení včetně koupelny. U zbylých je vlastní toaleta a umývárna zbytečná, protože by je pacienti kvůli svému hendikepu nemohli využívat.

Fotogalerie

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
octavia zvýhodnění

Hlavní zprávy

 

karoq zvýhodnění
seo uniweb