Nemocnice Svatá Anna má všechna lůžka elektricky polohovatelná

Pacienti Nemocnice následné péče Svatá Anna mají větší pohodlí a komfort.

weby uniweb

Nemocnice nakoupila za 2,7 milionu korun nová elektricky polohovatelná lůžka a noční stolky. Lůžka nahradila poslední ze starších postelí bez elektrického ovládání. Podstatnou část investice pokryl Plzeňský kraj.

Nemocnice má přes sto lůžek. Zhruba třetina jich byla modernizována v uplynulých letech. Zbylá v tomto týdnu. „Jedná se o 65 nových lůžek. Jsou kompletně elektricky polohovatelná včetně výšky pelesti, náklonu, polohy zádové opěrky i dalších částí. Každé lůžko má i vlastní napřimovací hrazdu, infuzní stojan a samozřejmě antidekubitní matraci,“ uvedl šéf krajských nemocnic Marek Kýhos.

Pro pacienty znamenají nová lůžka více pohodlí a méně závislosti na personálu. „Dálkovým ovládáním si sami nastaví libovolnou polohu i méně pohybliví pacienti. Mohou se posadit nebo naopak lehnout, zvednout podhlavník či část pod nohami nebo sjet s postelí níže či výše,“ vysvětluje ředitelka nemocnice v Plané Dagmar Špédlová s tím, že elektrické ovládání uleví i ošetřovatelkám a sestrám. „Na starších postelích bylo polohování manuální a tedy fyzicky někdy dost náročné, neboť na nich občas leží pacienti s hmotností přes sto kilogramů,“ dodává.

Nemocnice letos modernizovala výtahy a loni rekonstruovala celé rehabilitační oddělení. Svoji péčí pomáhá především lidem, kterým zranění či nemoc způsobily snížení pohyblivosti, aby se naučili s hendikepem nebo po prodělané operaci či léčbě opět samostatně pohybovat a vrátit se pokud možno k plnohodnotnému životu. Doléčuje zdravotní potíže ze všech oborů medicíny zejména léčebnou tělesnou výchovou. A stará se i o dlouhodobě nemocné pacienty vyžadující zejména ošetřovatelskou péči, popřípadě i sociální služby.

NetConcert George Duke Band

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
The Loop Jazz Club

Hlavní zprávy

 

NetConcert Brecker Brothers Band Reunion
uniweb weby