Nemocnice Svatá Anna obhájila pečeť kvality

Navzdory nepříznivé epidemiologické situaci obhájila v těchto dnech Nemocnice následné péče Svatá Anna pečeť kvality a bezpečí poskytovaných zdravotních služeb.

jaro auto cb

Uděluje ji Spojená akreditační komise, o.p.s. Certifikát plnění národních standardů kvality obhájila nemocnice už potřetí a může ho tak užívat až do roku 2023. „I vzhledem k tomu, v jaké době se nemocnice na audit připravovala a kdy se šetření uskutečnilo, patří všem zaměstnancům za úspěšnou reakreditaci velké uznání a poděkování,“ uvedl šéf krajských nemocnic Marek Kýhos.

Akreditace dle národních standardů SAK je signálem pro všechny pacienty, odbornou veřejnost i partnery, že nemocnice poskytuje zdravotní služby na vysoké úrovni. A nejen zdravotní. Šetření prověřuje kromě lékařských či sesterských standardů, standardů fyzioterapeutické péče a ambulantních služeb, také technické zázemí a vybavení nemocnice. A součástí hodnocení je i spokojenost pacientů, vyhodnocení rizik při poskytování zdravotních služeb a jejich předcházení.

„V letošním roce byl audit o to náročnější, že všichni musíme plnit epidemiologická opatření, která komplikují některé běžné činnosti nemocnice. Museli jsme se připravit na situace zvýšeného hygienického režimu či izolace v různém rozsahu a ty i převést do praxe,“ říká ředitelka nemocnice Dagmar Špédlová. „Personál také musí používat dle aktuální situace ochranné osobní pracovní prostředky, které ovšem snižují jejich osobní komfort při výkonu povolání. Náročnější bylo i provedení některých revizí či kontrol, které na jaře tohoto roku byly z důvodu nouzového stavu přerušeny a musely být doplněny v období, kdy tyto kontroly požadovalo mnohem více subjektů,“ doplňuje ředitelka.

Akreditaci SAK mají i další krajské nemocnice. „Dokládá to naši dlouhodobou snahu zajistit všem obyvatelům kraje i z odlehlejších regionů kvalitní a dostupnou zdravotní péči a vůbec lékaře, sestry i další odborný personál, na který se mohou s důvěrou obrátit,“ doplňuje předseda představenstva Nemocnic Plzeňského kraje Marek Kýhos.

STK Nepomucká

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
koronavirus v plzni

Hlavní zprávy

 

auto cb prislusenstvi
uniweb weby