Nové termíny k očkování dětí nabízí ve Stodě, FN rozšiřuje kapacity

Vzhledem k velkému počtu dětí kategorie 12 – 15 let zaregistrovaných k očkování proti covid-19 ve FN Plzeň, nabízí nové termíny k očkování také očkovací centrum ve Stodě.


Očkovací centrum v kulturním domě ve Stodě přidává nově termíny očkování pro děti v kategorii 12 – 15 let, a to úterý 27. 7., středu 28. 7. a čtvrtek 29. 7. v čase 13-15 hodin.

„Naším cílem je, abychom zpřístupnili očkování pro všechny, kteří mají zájem se nechat očkovat před zahájením školního roku. Proto jsme přidali po domluvě s vedením očkovacího centra ve Stodě na příští týden termíny očkování,“ vysvětluje hejtmanka Ilona Mauritzová s tím, že velký zájem o očkování je ve FN Plzeň.

S ohledem na zajištění bezpečnosti a klidného průběhu očkování dětí zajistila Stodská nemocnice, garant očkování v kulturním domě Stod, nad rámec nařízení dalšího zkušeného pediatra přímo v centru.

Očkování dětí 12 – 15 let je nutné pouze pod dohledem pediatra a za přítomnosti zákonného zástupce (zákonný zástupce je přímo dán, nelze ho zastoupit rodinným příslušníkem nebo jinou osobou). V Plzeňském kraji očkují děti v kategorii 12 – 15 let FN Plzeň, Stodská nemocnice, Domažlická nemocnice, Klatovská nemocnice a Rokycanská nemocnice.

FN Plzeň rozšiřuje kapacity pro očkování dětí

Vzhledem k vysokému počtu zájemců o očkování v kategorii 12 – 15 let navyšuje FN Plzeň kapacity pro očkování této věkové skupiny. Vakcinace  probíhá denně (včetně víkendu) od 7:00 do 17:30 hod. na ambulanci Ústavu imunologie a alergologie,  ve vybraných dnech i na  Klinice pracovního lékařství. Obě pracoviště se nachází  ve vchodu F, 8.patro, FN Plzeň- Lochotín. Odborníci dětem aplikují vakcínu Comirnaty od firem Pfizer/BioNTech.  Očkovací centrum FN Plzeň denně naočkuje cca 200 klientů věkové kategorie 12-15 let.

Registrace a výběr z volných termínů probíhá přes Centrální rezervační systém    https://www.mzcr.cz/


weby na míru UNIWEB

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
James Bond

Hlavní zprávy

 

James Bond
uniweb weby