Nové vlaky v kraji vyjedou až v roce 2021

V rámci soutěže na dopravce na lince P2 Beroun – Kařez – Rokycany – Plzeň – Klatovy vlaky vyjedou až o rok později, tj. v prosinci 2021.

mobil pohotovost

Dopravci mohou stále podávat své nabídky.

Plzeňský kraj zveřejnil 19. června 2018 veřejnou zakázku na Výběr dopravce pro uzavření smlouvy o veřejných službách v přepravě cestujících ve veřejné drážní osobní dopravě v Plzeňském kraji pro provoz vlaků na Lince P2 (Beroun – Kařez – Rokycany – Plzeň – Klatovy) v letech 2020–2035. Původně plánovaný začátek provozu vlaků v prosinci 2020 byl však Plzeňským krajem posunut o rok.

„Na základě informací o tom, že ze strany výrobců elektrických jednotek není reálné dodat požadovaný počet jednotek k prosinci 2020, jsme přistoupili k posunu termínu vyjetí nových vlaků o rok,“ uvedl Pavel Čížek, náměstek hejtmana pro oblast dopravy.

Vítězný dopravce tedy bude moci nově zahájit provoz vlaků až v prosinci 2021. Smlouva bude uzavřena na 15 let, tj. do prosince 2036.

Všichni dopravci tak dostali novou šanci se do soutěže přihlásit. Lhůta pro podání nabídek byla prodloužena o celou svou původní délku, a to do 22. října 2018.

„Věřím, že obdržíme několik nabídek ze strany železničních dopravců a že se prostřednictvím nabídkového řízení podaří na koleje v Plzeňském kraji dostat kvalitní nová vozidla za přijatelnou cenu,“ doplnil Čížek.

Cestující, kteří využívají spojení osobními vlaky mezi relacemi Beroun – Plzeň – Přeštice – Klatovy se mohou těšit na nové elektrické částečně nízkopodlažní jednotky, jejichž standardní výbavou jsou: zásuvky, USB porty, wi-fi, pohodlná látková sedadla s područkami a opěrkami, informační systém či schránky na informační materiály.scala nedvěd květ

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
so 06.10.2018 08:110 +
 
SZO

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018
seo uniweb