Odběry krve výjezdovým způsobem jsou v prostorách škol bez omezení

Pracoviště transfuzních služeb Klatovské nemocnice pořádá pravidelně v úterý odběry dárců krve výjezdovým způsobem.


Přestože se odběry konají zpravidla v prostorách základních případně i středních škol, které jsou v těchto dnech z preventivních důvodů zavřené, tak termín ani místa odběrů se nemění. "Odběry se ve školách konají i nadále. Těšíme se na dárce," vzkazuje vedoucí lékařska klatovské transfuzky Jana Zítková.

„Jsme v kontaktu s Českým červeným křížem, který prostory zajišťuje, i s konkrétními školami a máme potvrzené, že s našimi termíny a odběry počítají. Nejbližší výjezdové odběry jsou v Nalžovských Horách a v Domažlicích," říká dále lékařka.

17. 3. | 14:00 - 16:30 - Nalžovské Hory (Základní škola Šafránkova)

24. 3. | 14:00 - 16:30 - Domažlice (SZŠ a VOŠ Chodské náměstí)

7. 4. | 14:00 - 16:30 - Horažďovice (Základní škola Komenského)

14. 4. | 14:00 - 16:30 - Horšovský Týn (Základní škola Zámecký park)
Úplný rozpis odběrů výjezdovým způsobem

Stejně tak pokračují bez omezení odběry přímo na transfuzním pracovišti Klatovské nemocnice. Pro dárce platí standardní omezení. „Darovat krev mohou jen lidé, kteří se cítí být zdrávi a jsou v dobré fyzické i psychické kondici, což pravidelní dárci vědí," říká Jana Zítková a doplňuje. „Stejně tak platí dlouhodobě, jen je třeba v tuto chvíli připomenout, že neodebíráme krev dárcům, kteří v uplynulých týdnech cestovali mimo Českou republiku. Platí to pro osoby, které byly v cizině v posledních čtyřech týdnech (28 dní) před zamýšleným odběrem. Důrazně vyzýváme, aby tito dárci k odběrům vůbec nechodili."

The Loop Jazz Club

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Renault Clio

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka