Odběry pro testování na covid-19 provádí i Domažlická nemocnice

Společně s Klatovskou a Rokycanskou nemocnici se v úterý do testování na onemocnění covid-19 zapojila i Domažlická nemocnice.

SEO UNIWEB

 Její odběrové sestry vypomáhají nově na stacionárním odběrovém místě v Klatovech a od úterka vysílá nemocnice dvakrát do týdne svůj odběrový tým i přímo do terénu. Po dohodě s krizovým štábem Plzeňského kraje odebírá pacienty indikované k vyšetření krajskou hygienickou stanicí, kteří se z různých důvodů nemohou dostavit k vyšetření sami. Náklady na provoz mobilního odběrového místa poskytne Plzeňský kraj. 

Domažlická nemocnice má s odběry největší zkušenosti. Při jarní vlně pandemie se v Domažlicích provedlo nejvíce odběrů v celém Plzeňském kraji a její personál se výrazně podílel i na provozu odběrových sanitek, které tehdy poskytovala záchranná služba. V současnosti už Domažlická nemocnice zajišťuje i samotnou dopravu. "Po dohodě s krajskou hygienou bude odběrový tým Domažlické nemocnice objíždět indikované pacienty vždy v úterý a ve čtvrtek," říká Marek Kýhos, předseda představenstva Nemocnic Plzeňského kraje.

Stacionární odběrová místa mají v současnosti nemocnice Plzeňského kraje kromě Klatov také v Rokycanech a v případě potřeby ho bude možné otevřít i v Domažlicích nebo Stodu.

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
VOUSATÝ LENIVEC

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018
seo uniweb