Otcové a dědové si užili oslavu ve Škodalandu

Škodaland byl o víkendu opět místem, kde to žilo. Neděle 19. června totiž patřila všem otcům a dědům, kteří oslavili svůj mezinárodní den. Centrální městský obvod ve spolupráci se spolkem Nošenky z Plzně, z.s. jim proto připravil velkolepou oslavu.  

weby uniweb

Dobré jídlo a pití, zmrzlina, skvělá hudba a také spousta atrakcí pro děti i dospělé. Tak to vypadalo v multifunkčním areálu Škodaland, kam zavítaly stovky otců a dědů se svými ratolestmi, aby oslavili svůj svátek. „Matky a ženy mají svůj svátek, ale občas se zapomíná na to, že také táta je jednou z nejdůležitějších osob v našem životě a rozhodně mu máme za co děkovat. Jsem proto moc rád, že existuje i svátek otců, ke kterému jsme se mohli touto akcí připojit,“ říká starosta MO Plzeň 3 David Procházka.

Mezi atrakcemi letos nechyběly nejrůznější dílny, stánky nebo středověká vesnička. Zahrály kapely Trilobit Rock a Rambanbám. Během horkého dne pak návštěvníci ocenili zejména vodní stěnu a pěnovou koupel, o které se postarali dobrovolní hasiči. „Protože v takové dny jako je Den otců by měla být rodina pospolu, připravili jsme pro všechny velmi pestrý program, ve kterém si to své našel opravdu každý.  Už v roce 2019, kdy jsme tuto akci spolupořádali poprvé, jsme si dali za cíl oslavit tatínky a dědečky, jako důležitý a nedílný pilíř rodiny a poukázat na pouto mezi otcem a jeho dítětem,“ vysvětluje místostarosta Stanislav Šec.

 „Den otců má ve světě bohatou historii. V Čechách ale tolik známý není, a proto chceme touto akcí přispět k větší osvětě ve společnosti, aby nejen matky, ale i otce vnímala jako někoho, kdo si zaslouží úctu a oslavu. Věřím, že tatínky naše oslava potěšila, protože to byla skvělá příležitost dělat něco zajímavého společně s dětmi,“ dodává I. místostarosta Petr Baloun.

Den otců není v našich zemích zatím příliš rozšířeným svátkem a začal se poprvé slavit v červnu roku 1910 na počest otce, který po smrti své manželky sám vychoval pět dětí. Tradici založila jeho dcera Sonora Smartová Doddová s tím, že toto ocenění si zaslouží i muži, kteří se o své děti a rodiny starají odpovědně a s láskou. Svátek je pohyblivý a připadá na každou třetí červnovou neděli.


Fotogalerie
NetConcert Angelique Kidjo

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
The Loop Jazz Club

Hlavní zprávy

 

NetConcert George Duke Band
uniweb weby