Pavilon skla zve na novou výstavu v zahradě

Ptačí hnízda ve větvích stromů jsou přirozenou součástí zahrad a i v zahradě Pavilonu skla se v loňském roce uhnízdilo několik dosti velkých ptáků, kteří zde snesli skleněná vejce.


Zatím se s nich ještě nic nevylíhlo, ale od počátku června se jejich hnízda promění a přibudou nová vejce, která navíc získají schopnost bioluminiscence a do večerních hodin se do tmy zahrady krásně rozzáří.
V chodbě jezuitské koleje pak bude možnost seznámit se na obrazovém materiálu více s lidskými rodiči těchto skleněných vajec a s tím, jak poměrně komplikovaná byla cesta k výslednému efektu. 
Náhradními rodiči těchto vajec je pět mladých pražských výtvarníků – Jack Laing Aiken, Michal Papež, Nicolas Prokop, Marek Šilpoch a Jan Vagaday, kteří společně tvoří kolektiv GoJo. Jejich experimentální instalace byla původně určena jen pro jeden hudební večer, ale její kvalita ji předurčila k dalšímu životu. A v zahradě pavilonu se projekt dostává do zcela nových souvislostí, v nichž se zcela přirozeně prolíná sklo a příroda.  

Od 1. června se tak stačí stavit u Pavilonu skla a podívat se do zahrady.

 
 

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
so 30.05.2020 14:100 +
 
Renault Clio

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka