Plzeň podpoří sportovní akce

Město Plzeň si v letošním roce naplánovalo rozdělit 4 miliony korun mezi organizátory různých sportovních akcí. Žádosti do dotačního programu s názvem Podpora sportovních akcí na území města Plzně pro rok 2023 jsou přijímány průběžně až do 30. listopadu.

První veřejné kluziště v Plzni

Nyní Rada města Plzně na svém zasedání ve čtvrtek 24. srpna projednala sedm žádostí.

„U dvou z těchto žádostí schválila rada přidělení dotace ve výši 25 tisíc korun pro Sportovní klub Střední odborné učiliště elektrotechnické Plzeň na pořádání Pilsner dragons CUP 2023 a také 20 tisíc korun pro Okresní fotbalový svaz Plzeň-město na Turnaj starších přípravek U12,“ informoval Tomáš Morávek, radní pro oblast podpory sportu, mládeže a tělovýchovy.

Radní také souhlasili s poskytnutím dotací pro kluby TJ Lokomotiva Plzeň, Plavecký klub Slávia VŠ Plzeň, Klub plážového volejbalu Plzeň, TJ Slavoj Plzeň a Alternative Sports v celkové výši 171 tisíc korun. Přidělení těchto financí musí ještě schválit Zastupitelstvo města Plzně.

V oblasti podpory pořádání sportovních akcí má město Plzeň dlouhodobou koncepci, a proto stejný dotační titul schválila Rada města Plzně i pro rok 2024.

„Podmínky jsou podobné jako v letošním roce. Dotační titul rozděluje žadatele na tři kategorie podle regionálního, národního a mezinárodního rozměru akce. Přičemž minimální částka činí 10 tisíc korun a maximální podle jednotlivých kategorií 50, 100 respektive 200 tisíc korun,“ popsal Tomáš Morávek s tím, že maximální částka dotace se stanovuje na 50 procent celkového plánovaného rozpočtu sportovní akce. „U regionálních akcí musí být pořadatelem sportovní subjekt se sídlem na území města Plzně,“ doplnil radní.

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
The Loop Jazz Club

Hlavní zprávy

 

Uniweb weby