Plzeň podpoří triatlonovou akademii, bazén i bývalé olympioniky

Město Plzeň podpoří regionální triatlonovou akademii, Nadační fond západočeských olympioniků i Sportovní klub Radbuza.


Ten provozuje plavecký bazén v Kozinově ulici. Těmto subjektům rozdělí celkem 3,6 milionu korun z rozpočtu Odboru sportu, Smart Cities a podpory podnikání Magistrátu města Plzně. Přidělení dotace schválili zastupitelé.

„Město Plzeň na základě platné koncepce sportu dlouhodobě podporuje provoz regionálních akademií. Loni jsme podepsali memorandum o spolupráci s triatlonovou akademií pod subjektem Triatlon Plzeň, z. s. a zavázali jsme se je podpořit jedním milionem korun ročně. V rámci strategického významu pro město podporujeme i provoz plaveckého bazénu v Kozinově ulici. Sportovnímu klubu Radbuza Plzeň poskytneme 2,5 milionu korun na úhradu části provozních nákladů,“ uvedl první náměstek plzeňského primátora Roman Zarzycký. 

Přemysl Švarc, vedoucí magistrátního odboru sportu, Smart Cities a podpory podnikání, doplnil, že město také dlouhodobě podporuje provoz Nadačního fondu západočeských olympioniků. Jeho účelem je humanitní podpora fyzických osob, které se zúčastnily Olympijských her a jiných světových soutěží jako například mistrovství světa, mistrovství Evropy jako reprezentanti a které se dostaly do tíživé životní situace. Alokovaná částka na dotaci je 100 tisíc korun.


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Nová Škoda Kamiq - Akční modely Fresh

Hlavní zprávy

 

Nová Škoda Scala - Akční modely Fresh