Plzeň rozšíří dvě školy. Vzniknou v nich nové učebny, kabinety nebo šatny

Město Plzeň plánuje rozšíření dvou základních škol o přístavby a nástavby, ve kterých by měly vzniknout nové učebny, kabinety nebo sociální zařízení.


Na oba projekty, přístavbu a nástavbu 13. ZŠ a 26. ZŠ, pak město obdrží dotaci z IROP – Integrované nástroje ITI, s jejím přijmutím na svém zasedání souhlasila Rada města Plzně. Přijetí těchto financí bude ještě schvalovat zastupitelstvo 14. prosince.

Přístavby a nástavby tak vyřeší nedostatečnou kapacitu pro výuku odborných předmětů na obou školách. „V rámci projektu bude na 13. ZŠ vystavěno deset nových odborných učeben a dva pohybové sálky, prostory budou bezbariérové. Jedna učebna vznikne přestavbou prostor ve stávající budově. Součástí úprav je rovněž vybudování zázemí, tedy kabinetů odborných předmětů a toalet,“ sdělila Lucie Kantorová, náměstkyně primátora pro oblast školství a cestovního ruchu. Náklady na projekt jsou zhruba 100 milionů korun včetně DPH, výše dotace bude cca 70 milionů korun.

Přístavby a nástavby se dočká rovněž 26. ZŠ na Borech, kde bude vybudováno šest odborných učeben pro výuku cizích jazyků, přírodních věd nebo pro polytechnické vzdělání, kabinety a výtah v nové přístavbě školy. „Tato část bude propojena krčkem s novou nástavbou, která bude sloužit zejména ke komunikačnímu propojení nového pavilonu se vstupním objektem školy. Budou zde umístěny šatny, toalety pro žáky a zaměstnance a úklidová místnost,“ doplnila Lucie Kantorová. Projekt vyjde na zhruba 70 milionů korun včetně DPH, výše dotace bude cca 38 milionů korun.

ilustrační foto

Fotogalerie

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ČNSO studio

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka