Plzeň sází. Na jaře vykvetou ve městě tisíce nových cibulovin

Deset tisíc nových tulipánů, narcisů a krokusů vysadilo na Borech a na Doubravce ve středu 15. listopadu město Plzeň prostřednictvím své Správy veřejného statku. Cibuloviny sázel speciální stroj.

Prodej hovězího masa od farmáře

Město tím oživí prostory, kde cibulky dříve vysázené byly, ale stavební práce je v poslední době zničily.

„Výsadbu jsme prováděli v Borském parku za centrální travnatou loukou a ve středovém pásu v Rokycanské ulici. V těchto oblastech už v minulosti cibulky vysazeny byly, ale vlivem nedávné stavební činnosti v obou místech došlo k jejich znehodnocení. A protože se tyto výsadby u veřejnosti setkávají s velkým zájmem, rozhodli jsme se je zopakovat s tím, že zde květiny nyní vydrží mnoho let,“ řekl Aleš Tolar, náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí.

Cibuloviny sázel speciální stroj. „Ten roztrhne v jednom kroku za pomalého pojezdu stávající travní drn a nadzvedne jej. Pod travní drn zásobník vysype cibulky a válec na zadní části stroje opět travní drn vrátí zpět na původní místo. Vysázeli jsme směs tulipánů, narcisů a krokusů na celkové ploše 200 metrů čtverečních. Jedná se dohromady o 10 tisíc cibulek,“ přiblížila vedoucí úseku městské zeleně Správy veřejného statku Lucie Davídková.

Celková cena prací je necelých 120 tisíc korun.


Fotogalerie

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ČEZ - Čistá energie zítřka

Hlavní zprávy

 

Uniweb weby