Plzeň smutní nad úmrtím svého rodáka Karla Gotta

Město Plzeň vyjadřuje zármutek nad úmrtím svého rodáka Karla Gotta a upřímnou soustrast Mistrově rodině a pozůstalým.


 K uctění zpěvákovy památky vyvěsilo dnes krátce po oznámení smutné zprávy na objektu své hlavní historické radnice v centru metropole černý prapor. V mázhauzu radnice město zpřístupní v odpoledních hodinách kondolenční knihu, do níž budou moci Plzeňané napsat Karlu Gottovi i rodině poslední vzkazy. Karel Gott se v Plzni narodil 14. července 1939, v listopadu 2009 získal čestné občanství svého rodného města.

„Pan Karel Gott byl díky svému neúnavnému úsilí a mimořádnému talentu jednou z nejvýraznějších osobností naší země. Plzeň si vždy vážila a bude vážit jeho úspěchů, svým dílem významně přispěl i k prestiži našeho města. Zprávu o jeho úmrtí přijímám se zármutkem. Malou útěchou mi může být to, že jsem měl možnost panu Karlu Gottovi letos za město Plzeň darovat k jeho životnímu jubileu speciální dárek, jenž ho potěšil,“ uvedl primátor Martin Baxa. Město Plzeň v červenci svému rodákovi darovalo speciální sedmnáctilitrový dřevěný soudek naplněný dvanáctistupňovým plzeňským pivem, na přední straně soudku byla vyryta slova: PLZEŇ MISTROVI.

Karel Gott v západočeské metropoli žil s rodiči do roku 1945, poté se přestěhovali do Prahy. V 50. letech 20. století začal vystupovat jako amatérský zpěvák a účastnit se pěveckých soutěží. Začátkem 60. let začal studovat zpěv na pražské konzervatoři. Milníkem jeho kariéry byla nabídka na angažmá do divadla Semafor v roce 1962, o rok později získal svého prvního Zlatého slavíka.

Od roku 1965 se prodalo kolem 50 milionů nosičů jeho desek, což z Karla Gotta dělá nejúspěšnějšího českého interpreta. Vydal více než 290 sólových alb v zahraničí i na domácí scéně, kromě „slavíků“ získal přes 120 televizních ocenění, osm zlatých desek, jednu diamantovou desku, opakovaně se umisťoval na prvních příčkách hitparád a prodeje desek. Nazpíval téměř 1000 písní.


weby na míru UNIWEB

Komentáře

  • Před 8 měsíci

    Upřímnou soustras cele rodině ??. Byl to pan zpěvák jeho písně snama zůstanou vzpomínáme ??????

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
st 02.10.2019 12:070 (1)
 
SZO

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018
seo uniweb