Plzeňané v karanténě mohou volit ve středu v depu

V Plzni zřídí Krajský úřad Plzeňského kraje speciální volební stanoviště, takzvaný drive-in, v areálu DEPO2015 v Presslově ulici číslo 14. Určeno je pro lidi v karanténě.

SEO UNIWEB

Ti tak dostávají možnost hlasovat ve volbách do zastupitelstev krajů a jedné třetiny senátu. Aby mohli ve středu 30. září 2020 v DEPO2015 odvolit, musí mít trvalé bydliště na území okresu Plzeň-město a musí jim být nařízena karanténa nebo izolace. Volit mohou z vozidla v době od 7 do 15 hodin.  Prokázat se musí občanským průkazem.

„Zajistit lidem v karanténě možnost volby považuji za naprosto zásadní. V Plzni jsme pro naše občany nakonec pro toto vytipovali areál DEPO2015, jež je velmi dobře přístupný vozem a nachází se v blízkosti centra. Právě z automobilu budou občané volit, neměli by z něj vůbec vystupovat. Komisi se na místě prokážou předložením občanského průkazu,“ uvedl primátor města Plzně Martin Baxa. Takto volit bude možné ve středu 30. září 2020 od 7:00 do 15:00 hodin.

Kromě toho mají voliči v karanténě ještě i druhou možnost, jak hlasovat, a to do zvláštní přenosné schránky. „Hlasování do zvláštní přenosné schránky je možné pouze za předpokladu, že volič o volbu tímto způsobem požádá Krajský úřad Plzeňského kraje. Požádat lze telefonicky na telefonním čísle 377 195 562 nebo 377 195 486, a to v úterý 29. září od 8 do 15 hodin, ve středu 30. září od 8 do 17 hodin a nejpozději pak ve čtvrtek 1. října od 8 do 20 hodin,“ přiblížil Petr Triner, ředitel Úřadu správních agend Magistrátu města Plzně. Volič sdělí krajskému úřadu své jméno a příjmení, datum narození, adresu místa trvalého pobytu, adresu místa, kde pobývá na území příslušného kraje, a telefonní číslo.
 
Hlasování do zvláštní přenosné volební schránky probíhá od 7 do 22 hodin v pátek 2. října 2020 a od 7 do 14 hodin v sobotu 3. října 2020. Krajský úřad může dobu pro hlasování do zvláštní přenosné volební schránky ve druhém dni voleb prodloužit, a to nejdéle o tři hodiny. Komise pro hlasování poté, co se dostaví do místa, kde pobývá oprávněný volič, a vyzve oprávněného voliče k hlasování, vyčká nejvýše 10 minut. Nedostaví-li se dotyčný k hlasování v této době, platí, že hlasování do zvláštní přenosné volební schránky odmítnul.

weby uniweb

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Západočeská galerie v Plzni

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018
seo uniweb