Plzeňské velbloudě dostalo jméno Anissa

V plzeňské zoologické a botanické zahradě byla pokřtěna samička velblouda dvouhrbého, dostala jméno Anissa, jež pochází z mongolštiny a znamená statečná.


Anissa se narodila 18. března rodičům Goldie a Mulisákovi. Jedná se o 19. mládě velblouda dvouhrbého v Zoologické a botanické zahradě města Plzně. Kmotrem mláděte se stal primátor města Plzně Martin Zrzavecký.

„Pro plzeňského primátora je velkou ctí křtít mládě velblouda, který je symbolem našeho města už od roku 1434. Anisse především přeji dlouhý a klidný život, a aby všem Plzeňanům a návštěvníkům naší zoologické zahrady, která je osmým nejnavštěvovanějším turistickým cílem v České republice, přinášela jen radost,“ popřál na křtu Anisse její kmotr Martin Zrzavecký.

Ředitel plzeňské zoologické zahrady Jiří Trávníček poděkoval primátoru města a ekonomickému náměstku Pavlu Kotasovi, který se též zúčastnil křtu velblouděte, za trvalou podporu zdejší zahrady a především za přidělení částky čtyř milionů korun z přebytku rozpočtu na projektovou dokumentaci k projektu Sloni na Mži.

„Vykoupením potřebných 14 hektarů pozemků, změnou územního plánu města Plzně a nyní získaným příspěvkem od města na projektovou dokumentaci jsme se opět přiblížili k naplnění naší velké vize, aby plzeňská zoo měla slony. Nejbližší sloní pavilon je v pražské zoologické zahradě a směrem na západ až v zoo v Mnichově, což by nám mohlo přivést další návštěvníky i z bavorské strany. Jen za první čtyři měsíce tohoto roku se návštěvnost naší zahrady zvýšila oproti stejnému období loňského roku o 11 000 návštěvníků,“ uvedl při křtu ředitel Jiří Trávníček.

Velblouda dvouhrbého dnes najdeme jen v oblasti vnitřní Asie a to pouze malou populaci. V Plzni již bylo chováno 36 jedinců dvouhrbých velbloudů.  Velbloudě Anissa je krmeno senem, trávou, speciálními granulemi a jako dobroty dostává jablka a mrkev, kterou dostalo i při křtu od svého kmotra.

foto: martin pecuch, plzen.eu

weby uniweb

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
čt 11.05.2017 12:087 +
 
SZO

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018
seo uniweb