Plzeňsko zažije přehlídku historických vozidel

Veteran car club Plzeň v AČR pořádá v sobotu 11. srpna již 5. ročník akce s názvem RETRO JÍZDA aneb „V čem jsme jezdili za socialismu“.

SEO UNIWEB

„Jedná se již o pátý ročník této oblíbené retroakce, která rozhodně není propagací minulého režimu,“ představuje akci Jiří Weger, člen vedení VCC Plzeň. „Je to sraz vozidel, která někteří z nás ještě aktivně užívali, ať již v produktivním věku, či jako novopečení řidiči. Vozidel, ve kterých se někteří vozili ještě jako děti, a která jsou pouze díky nadšencům dochována do dnešních let. Je hezké vidět prarodiče, kteří u žigulíka či embéčka vysvětlují vnoučatům, jak zrovna s takovým autem jeli například k moři na dovolenou.“

Netradiční program začne ve Škodalandu na břehu borské přehrady výstavou historických automobilů a motocyklů prodávaných v ČSSR v letech 1948 – 1989, a to od 8.30 do 9.55 hodin. Následně všechny vozy vyrazí v 10 hodin na svoji krasojízdu Plzeňským krajem.

„Historické automobily a motocykly pojedou přes Litice, Útušice, Robčice, Štěnovice, Čižice, Předenice, Netunice, Střížovice, Chlum, Chocenickou Lhotu, Chocenice, Zhůř, Jarov, Kokořov a Žinkovy do Nepomuku, kde se zhruba v 11 hodin uskuteční na náměstí další krátká výstava,“ vyjmenoval Milan Hampek z pořádajícího klubu.

Třetí plánovanou výstavu mohou zájemci navštívit v poledne na zámku Zelená Hora. Následně pak vozy zamíří přes Klášter, Dvorec, Srby, Ždírec, Starou Huť, Vlčice, Blovice, Zdemyslice, Žákavu, Nezvěstice, Šťáhlavy a Starý Plzenec do Plzně.

Cílem retro jízdy bude nádvoří Plzeňského Prazdroje, kde je od 16 do 18 hodin naplánována poslední výstava, včetně doprovodného programu.

„Rádi bychom poděkovali za spolupráci Městskému obvodu Plzeň 3, městům Nepomuk a Blovice a obcím Útušice, Robčice, Čižice, Chocenice a Klášter. Velké díky patří také našim sponzorům,“ dodal za organizátory Milan Hampek.


weby uniweb

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
10.08.2018 10:350 +
 
auto cb fabia ihned k odběru

Hlavní zprávy

 

auto cb restart
seo uniweb