Plzeňský kraj otevřel školky pro 22 dětí zdravotníků

Od čtvrtka 19. března začala fungovat v kraji čtyři zařízení pro děti zdravotníků.


Také se v 8:00 hodin otevřelo stacionární odběrové místo v Rokycanské nemocnici. Místo je určeno POUZE PRO INDIKOVANÉ PACIENTY OD KRAJSKÉ HYGIENICKÉ STANICE.

Od čtvrtečního dne je otevřena 55. MŠ Plzeň (pro zaměstnance Mulačovy nemocnice), 78. MŠ Plzeň (pro soukromá zařízení, lékárny), MŠ Domažlice, Zahradní ul. (děti zaměstnanců Domažlické nemocnice), DDM Blovice (děti zaměstnanců ZZS PK). „V pondělí se otevře ZŠ a MŠ při FN – pracoviště Mirošov, kde byl požadavek na umístění dětí z plicní léčebny v Janově. Průběžně aktualizujeme požadavky určených zaměstnavatelů a jsme také ve spojení s ORP a obcemi,“ říká hejtman kraje Josef Bernard.

Plzeňský kraj také v uplynulých dnech zajistil ubytovací kapacity pro mediky a další klíčové profese v domovech mládeže při středních školách. Ubytování už funguje při Střední škole zemědělské a potravinářské Klatovy a Střední škole živnostenské Planá. Připravené jsou ubytovací kapacity při SOU Domažlice a na jejím pracovišti Stod a při Střední škole Horažďovice.

OTEVŘENÍ STACIONÁRNÍHO ODBĚROVÉHO MÍSTA

Ve čtvrtek ráno se otevřelo stacionární odběrové místo v Rokycanské nemocnici. Odběrové místo je určenou pouze pro pacienty doporučené k odběru Krajskou hygienickou stanicí.

K otevření jsou dále připravena stacionární místa v Domažlicích, Stodu a Klatovech.

DESINFEKCE

Desinfekce, kterou připravil HZS PK, byla rozdistribuována složkám IZS, sociálním ústavům v kraji, bude předána dále praktickým lékařům pro dospělé, praktickým lékařům pro děti a dorost a agenturám domácí péče. Další suroviny na míchání desinfekce jsou objednány, měly by tedy být dostatečně pokryty potřeby. Desinfekci také průběžně nemocnicím vydává lékárna v Rokycanské nemocnici.

OCHRANNÉ POMŮCKY

Průběžně přichází dodávky ochranných prostředků od Ministerstva zdravotnictví, které kraj distribuuje dál. Další ochranné prostředky (ochranné štíty, brýle, respirátory, ústenky, pláště) objednává dle potřeb kraj a Centrální nákup PK. Největší poptávka je stále po ochranných oblecích Tyvek.

Proběhla také avizovaná rozvážka rychlotestů (test prokáže v daný moment, zda má člověk protilátky v těle) dodaných vládou. Rychlotesty jsou ministerstvem určeny pro použití ve FN.

ilustrační fotoKomentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
čt 19.03.2020 15:450 +
 
ČEZ - Čistá energie zítřka

Hlavní zprávy

 

Uniweb weby