Plzeňský kraj vyvěsí kurdskou vlajku jako důkaz solidarity s Kurdy

V období 22. až 31. října 2019 vyvěsí Plzeňský kraj kurdskou vlajku.


V pondělí členové rady přijali usnesení, kde mimo jiné vyzývají představitele ostatních krajů a obcí, aby se symbolicky k tomut oaktu připojili.

Celé znění prohlášení, které schválila Rada Plzeňského kraje:

Ve středu večer 9. října zahájila turecká armáda útok na severu Sýrie, aby zničila kurdské milice, které byly páteří odporu proti teroristům z Islámského státu. Turečtí vojáci a jejich spojenci už mají na severu Sýrie na svědomí stovky obětí. Jmenovitě uvádíme političku Hevrin Chalafovou, která se stala symbolem krutosti současné invaze. Pětatřicetiletou Chalafovou přepadli v sobotu 12. října bandité ze Syrské národní armády, bojující na straně Turků, když jela se svým řidičem na silnici mezi Tal Abjád a Kámišlí. Vojáci oba vytáhli z vozu a brutálně zavraždili.

My, představitelé Plzeňského kraje, odsuzujeme tureckou agresi proti kurdskému obyvatelstvu! Ještě před nedávnem, kdy se Evropa i Amerika snažily bojovat proti jednotkám Islámského státu, nám byli kurdští bojovníci spolehlivým partnerem, a dnes takřka nečinně přihlížíme útoku obrovské vojenské přesily na jejich města i vesnice. Nespravedlnost bychom neměli přehlížet a promíjet nikomu, ani našemu partnerovi z NATO, Turecku.

Na důkaz solidarity s Kurdy vyvěsí představitelé Plzeňského kraje kurdskou vlajku v období od 22. 10. 2019 do 31. 10. 2019. Vyzýváme představitele ostatních krajů a obcí, aby se symbolicky k tomuto aktu přidali dle svého uvážení. Zároveň vyzýváme všechny zainteresované politické představitele České republiky k prosazování co nejúčinnějších opatření vůči Turecku, která povedou k zastavení bojových akcí a ke stažení tureckých vojsk z území Sýrie.weby uniweb

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
SZO

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018
seo uniweb