Plzeňští boxeři v první lize remizovali

V sobotu 11. prosince se uskutečnilo další kolo První ligy boxu mužů. Tentokrát plzeňský tým BC FITSPORT Trampota, pod vedením Luboše Stacha a trenéra Václava Pilce z box clubu Ondřeje Stacha vyjel do Mostu. Byl to souboj dvou dosud neporažených clubů. Bojovalo se v osmi vahách. Ve váze do 56 kg za ...


V sobotu 11. prosince se uskutečnilo další kolo První ligy boxu mužů. Tentokrát plzeňský tým BC FITSPORT Trampota, pod vedením Luboše Stacha a trenéra Václava Pilce z box clubu Ondřeje Stacha vyjel do Mostu. Byl to souboj dvou dosud neporažených clubů. Bojovalo se v osmi vahách. Ve váze do 56 kg za plzeňský tým nastoupil Rafael Duchoň, do 60 kg Lubomír Bečák, ve váze do 64 kg za zraněného Štádlera zaskočil Filip Škoda. Váhu do 69 kg vybojoval Emil Kocvelda, 75 kg Tomáš Skalický, do 81 kg Ondřej Brada, do 91 kg Luboš Lacina a ve váze super těžké nad 91 kg nastoupil Lukáš Wacker.

Do utkání vstupovala Plzeň s vedením dva nula, neboť mostecký tým neobsadil váhu nad 91 kg a Wacker tak neměl soupeře.

První duel mezi mosteckým Bartošem a Rafaelem Duchoněm měl jednoznačný průběh, V každém ze tří tříminutových kol byl lepší Duchoň. Přesněji zasahoval bezhlavě útočícího soupeře. Ten v posledním kole odešel i fyzicky. Rafael tak pro plzeňský tým vybojoval další dva body.
Po duelu váhy do 60 kg byl průběžný stav 2 : 4 z pohledu domácích, když náš Lubomír Bečák nestačil na Jakuba Chvala z Mostu.

S napětím byl očekávám další zápas. Technický Filip Škoda, student policejní školy v Praze nastoupil proti mosteckému „bijci“ Klikarovi. Ten je znám tím, že duely končí většinou před časovým limitem. Filip Škoda dokázal celý zápas bojovat na dištanc, velice dobrým pohybem po ringu eliminoval útoky soupeře a zaslouženě zvítězil v zápase na body.

V duelu váhy do 69 kg nastoupil Emil Kocvelda proti mosteckému Pírkovi. Plzeňský borec předčil soupeře svým obrovským fyzickým fondem a ve třetím kole Emil Kocvelda zápas po tvrdém zadním háku ukončil. Ringový rozhodčí nenechal otřeseného soupeře v souboji dál pokračovat a bodový stav po tomto souboji byl již 2 : 8 pro tým BC Fitsport Trampota z Plzně.

K celkovému vítězství stačilo ze zbývajících tří duelů zvítězit alespoň v jednom. Bohužel, to se nezdařilo. Ve váze do 75 kg nestačil Tomáš Skalický na mosteckého Pavliše. Boxer Ondřej Brada po boji podlehl Josefu Libišovi. Tento zápas Ondřej vybojoval po roční zdravotní přestávce a výpadek z tréninku byl znát. Stav zápasu byl 6 : 8 pro plzeňské boxery.

Poslední duel plzeňského Luboše Laciny byl pro celkový výsledek rozhodující. První kolo vyznělo jasně pro Lacinu. Přesné a tvrdé údery rozbíjely kryt soupeře, zasahovaly jeho hlavu a trup. V druhém kole zlepšil soupeř pohyb po ringu a přesnými kontra údery občas zaskočil stále útočícího Luboše. Nejvyrovnanější bylo třetí kolo, kdy oběma borcům docházela síla. Proto s napětím plzeňští borci i trenéři očekávali verdikt rozhodčích. Zápas, kromě prvního kola které vyhrál Lacina, byl vyrovnaný. Nakonec verdikt rozhodčích zněl 2:1 pro Mosteckého borce a bylo rozhodnuto. Boxeři z Plzně neudrželi slibný náskok a odjížděli z Mostu jen s remízou.

„Dnes, když jsem viděl sestavu mosteckého týmu, říkal jsem si, že bod za remízu bude pro nás úspěch,“ říká po zápase vedoucí plzeňského clubu Luboš Stach. „Jenže za stavu 8 : 2 byl k našemu vítězství jen krůček, a tak nakonec celkový výsledek 8 : 8 je určitým zklamáním. S týmem z Mostu máme nyní v tabulce srovnaný bodový stav, ale díky lepšímu skóre přezimujeme na prvním místě. Zabojovali všichni kluci. Škoda zápasu v těžké váze, tam jsem očekával vítězství našeho boxera, jenže rozhodčí to viděli jinak. Všechny fanoušky boxu si dovolím pozvat 15. ledna 2011 do sportovního areálu TJ Jezírko v Plzni na Lochotíně, (dříve Bacardi). Přivítáme tam v dalším kole tým BC Barkas z Ústí nad Labem. Určitě uděláme vše, abychom divákům udělali radost a předvedli co nejlepší boxerské zápasy,“ slibuje Luboš Stach plzeňským příznivcům .
Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
čt 16.12.2010 07:100 +
 
Auto CB - Nová Škoda Kodiaq

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka