Policisté pomáhají covidovým pacientům ve Stodské nemocnici

Představitelé Plzeňského kraje a Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje podepsali dohodu o spolupráci.

jaro auto cb

Poskytovatelé zdravotních služeb se v souvislosti s šířením onemocnění COVID -19 v současné době potýkají na svých pracovištích s nedostatkem zdravotnického personálu.  "A vzhledem k tomu, že v rámci pořádkové jednotky Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje máme policisty se specializací zdravotník, rozhodli jsme se nabídnout naši pomoc nemocnicím v Plzeňském kraji," říká krajská policejní mluvčí Martona Korandová. Krajské ředitelství proto podepsalo s Plzeňským krajem dohodu o spolupráci v souvislosti s výskytem epidemie COVID-19 na území České republiky. Účelem dohody je specifikace vzájemné spolupráce obou stran v rámci nasazení policistů a zaměstnanců k výkonu služby nebo práce u poskytovatelů zdravotních služeb poskytujících akutní i následnou lůžkovou péči po dobu nouzového stavu.

Na základě této dohody  slouží od čtvrtka (5.11.) 7 policistů ve Stodské nemocnici a.s. Policisté se do této spolupráce sami aktivně zapojili, v rámci práce u Policie České republiky absolvovali různé zdravotnické kurzy například od zdravotnické záchranné služby nebo letecké záchranné služby a budou rádi, pokud budou moci svoje nabyté znalosti využít pro dobrou věc. Jedná se o policisty, kteří slouží na obvodních odděleních a všichni společně také v pořádkové jednotce krajského ředitelství.

„Těší mě, že v této náročné době mohou rovněž i policisté nabídnout své služby zdravotnickým zařízením, zúročit zde své odborné znalosti a zdravotníkům alespoň částečně ulevit v jejich nelehké a vyčerpávající práci. Spolupráce bude doufám přínosná nejen pro zdravotníky, ale do budoucna i pro samotné policisty,“ uvedl ředitel Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje plk. Jaroslav Vild.  

„Nasazení policistů v?našich nemocnicích nám v?této době velmi pomůže. Jsem ráda, že nám Krajské ředitelství policie Plzeňského kraje nabídlo pomocnou ruku. Patří jim za to velký dík,“ uvedla náměstkyně vykonávající funkci hejtmana Marcela Krejsová.

"Ve Stodě budou policisté pracovat především u covidových pacientů, kde budou k dispozici sloužícím sestrám. Budou jim pomáhat s fyzicky náročnými činnostmi, jako je manipulace s pacienty, hygiena, prevence dekubitů, doprovod na komplementární vyšetření, ale zároveň budou pod přímým dohledem vykonávat i některé odborné činnosti sester, jako je asistence u přípravy či distribuce léků, "uvedla vrchní sestra interního odd. Drahoslava Letáková.

Fotogalerie
weby na míru UNIWEB

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
koronavirus v plzni

Hlavní zprávy

 

AUTO CB škoda plus
uniweb weby