Pomocné tlapky oslaví v neděli 10 let

V neděli 6. února 2011 uplyne 10 let od doby , kdy byla založena obecně prospěšná společnost Pomocné tlapky. Tato organizace vychovává, cvičí a následně zdarma předává do užívání tělesně postiženým klientům asistenční psy. Do doby založení této neziskovky , zde nebyl známý pojem ASISTENČNÍ pes, p...


V neděli 6. února 2011 uplyne 10 let od doby , kdy byla založena obecně prospěšná společnost Pomocné tlapky. Tato organizace vychovává, cvičí a následně zdarma předává do užívání tělesně postiženým klientům asistenční psy. Do doby založení této neziskovky , zde nebyl známý pojem ASISTENČNÍ pes, pouze vodící pes pro nevidomé.
Za deset let činnosti pojem asistenční pes již zdomácněl a psi ze žlutou košilkou s logem Pomocných tlapek brázdí s tělesně postiženými ulice po celé České republice.
Asistenční pes částečně nahradí osobního asistenta . Každý pes je při pravován „ na míru“ klientovi, tj. dle jeho potřeb. Velký důraz se klade na výběr povahy psa i temperamentu, aby co nejlépe vyhovoval klientovi, a byl schopen se přizpůso bit jeho stylu života. Asistenční pes zvládá okolo 50 povelů, mezi standardní povely našich psích studentů patří podávání všech předmětů, vyhledání zvonícího telefonu, otvírání a zavíraní dveří, otevření pračky a vyndání prádla, podání kolíčků, sundání rukavic, bot, ponožek, rozsvěcení a zhášení světla, rozepnutí zipu bundy, stažení peřiny, odnešení plenky do koše a další.
Příprava asistenčního psa trvá dva roky, spolkne okolo 210 000 Kč a na výcvik psa se nevztahuje státní příspěvek. Organizace je financována z darů jednotlivců , firem, nadačních příspěvků, ale také z veřejné sbírky a vlastní výdělečné činnosti – provozování e-shopu www.pomocnetlapky.cz

Za deset let činnosti Tlapky připravily celkem 113 asistenčních psů.
"Kromě výcviku asistenčních psů se věnujeme také vzdělávací činnosti pro školy. Přednášky jsou zaměřené na přiblížení života hendikepovaných, předvedení pomoci asistenčních psů klientům, prevenci rizikového chování dětí a mládeže, ale také nácvik komunikace dětí s lidmi s tělesným postižením, nácvik nabídnutí pomoci.. První dárek k narozeninám jsme obdrželi od Nadace ČEZ ve formě příspěvku na přednášky pro školy," říká šéfová Hana Pirnerová.
Výročí Pomocné tlapky oslaví benefičním koncertem 29.5.2011 kapely ČEchomor v Měšťanské besede v Plzni.Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
so 05.02.2011 17:040 +
 
Nový Superb

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka