Pošlete sestrám srdce a poděkujte jim

Fakultní nemocnice Plzeň v polovině letošního března představila projekt SRDCE PRO SESTRY, jehož cílem je získat od široké veřejnosti 1 600 srdcí.

jaro auto cb

 A těmi, u příležitosti Mezinárodního dne sester 12. května, obdarovat všechny všeobecné zdravotní sestry a porodní asistentky Fakultní nemocnice Plzeň.

„Všeobecné sestry jsou u nás nejpočetněji zastoupenou profesní skupinou a rádi bychom jim poděkovali za péči, laskavost a obětavost, se kterou se denně starají o pacienty. Sestry a lékaři jsou spojené nádoby, jedna bez druhé by nemohla být. V současné pandemické době je role sester více specifická. Musí být odborně na výši, díky covidu pracují v méně komfortním prostředí a služby jsou velmi vyčerpávající.  Zároveň na ně doma čekají děti, které také potřebují laskavé slovo a péči. Jsou vlastně nenahraditelné,“ uvedl ředitel FN Plzeň MUDr. Václav Šimánek, Ph.D.

Veřejnost má možnost přispět do sbírky srdíčky z jakýchkoli materiálů – od namalovaných, ručně vyráběných až po ta z přírodních materiálů. K srdcím je také možné přidat konkrétní vzkaz, zprávu, poděkování nebo je nechat obestřená tajemstvím a čekat, která z mnoha sestřiček toto konkrétní srdce dostane.

Srdce lze posílat poštou do 3. května 2021 na sekretariát Náměstka pro ošetřovatelskou péči FN Plzeň, Edvarda Beneše 13, Plzeň, případné dotazy zodpoví Lucie Bauerová, Oddělení pro komunikaci s veřejností, na tel. čísle 37 740 2766, baueroval@fnplzen.cz.

Ve Fakultní nemocnici Plzeň pracuje více než 4 900 zaměstnanců, z toho je 1 600 všeobecných, dětských, praktických sester a porodních asistentek.

auto cb prislusenstvi

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
STK Nepomucká

Hlavní zprávy

 

AUTO CB škoda plus
uniweb weby