Poznávací stezky městem Plasy lákají turisty i místní

Více než 3,3 miliardy korun z Evropské unie prostřednictvím Regionálního operačního programu Jihozápad (ROP Jihozápad) napomohly rozvoji cestovního ruchu v Jihočeském a Plzeňském kraji.

DEZINFEKCE.sk 2021

 Finance získalo 344 projektů z oblasti rozvoje infrastruktury cestovního ruchu, revitalizace památek a využití kulturního dědictví v rozvoji cestovního ruchu a rozvoje služeb cestovního ruchu, marketingu a produktů cestovního ruchu.

Jedním z úspěšných projektů ROP Jihozápad bylo vybudování poznávacích stezek městem Plasy a jeho těsným okolím. Trasa dlouhá 4,3 kilometru s devíti zastaveními začíná i končí u turistického informačního místa Plasy. Prochází přes most nad Střelou, parkem mezi objekty kláštera a konventu, mezi rodinnými domky nad levým břehem Střely, kolem letního tábora Vlaštovka ve čtvrti Peklo, přes most u říčního brodu, podél letního tábora Máj, kolem historické kryté studánky „Prelátky“, historickou alejí po pravém břehu Střely, kolem pamětního kamene bývalé demarkační čáry z Druhé světové války, přes Velkou louku, kolem jezu u starého pivovaru, kolem rybích sádek a zpět do výchozího místa u rybníku.

Trasa je značena žlutě 

„Město Plasy na vybudování stezek získalo téměř jedenáctimilionovou dotaci z Evropské unie. A to poté, co uspělo s žádostí o dotaci v rámci ROP Jihozápad na projekt Plasy, cesty klášterem – stezky k poznání,“ uvedla ředitelka Úřadu Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad Michaela Čermáková Šímová.

Město využilo veřejné plochy v rozlehlém areálu bývalého cisterciáckého kláštera, především historické klášterní nádvoří, a vybudovalo na nich například lavičky, odpadkové koše, informační tabule, osvětlení, místo pro odložení jízdních kol, dětské hřiště. 

„Díky revitalizaci a doplnění potřebné infrastruktury mohou tento prostor využívat nejen turisté a odborní návštěvníci, ale i obyvatelé Plas a přilehlého regionu. Využili jsme tak přirozený potenciál místa, z nějž se stal významný bod turistických a cyklistických stezek i atraktivní prostředí pro aktivní odpočinek,“ řekl Ivo Grüner, náměstek hejtmana Plzeňského kraje a předseda Regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad.

weby na míru UNIWEB

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
út 10.12.2019 17:040 +
 
kamiq zvýhodnění

Hlavní zprávy

 

scala zvýhodnění
seo uniweb