Přednáška probere chytrá řešení pro oblasti energetiky a životního prostředí

V pořadí již třetí díl jarní přednáškové a diskusní série „Chytré město“, kterou pro zájemce z řad široké veřejnosti připravil spolek Pěstuj prostor, se bude věnovat inovativním projektům v oblasti energetiky a životního prostředí.

Cílená propagace v Plzni

 A to těm, které vznikají s cílem směřovat ke klimaticky uspokojivému a udržitelnému městskému prostředí a životu v něm. Přednáška s následnou diskusí se uskuteční 26. dubna od 18 hodin v kreativní zóně DEPO2015 v Presslově ulici v Plzni.

Moderní města patří mezi nejvýznamnější spotřebitele energie. Chceme-li pomáhat řešit globální hrozby jako je vyčerpání zdrojů nebo klimatická změna, je proto nutné přemýšlet nad změnami ve stávajícím energetickém hospodaření. Právě takové úvahy nechaly vzniknout „vizi o decentralizované síti tisíců malých fotovoltaických elektráren rozmistěných na střechách pražských domů“. Co se za čtyři roky podařilo uskutečnit, kde se objevily problémy a jaký je výhled Pražského společentví obnovitelné energie? O tom pohovoří ředitel společenství Jaroslav Klusák.

Druhý projekt představí šéfredaktor časopisu City:one David Bárta. Ten je zároveň autorem městské laboratoře v Žilině, o které říká: „Navrhnul jsem městskou laboratoř jako hřiště pro všechny, kteří se chtějí něco dozvědět o svém městě, o nových technologiích a možná i rozhodnout o svém budoucím povolání v digitální ekonomice.“ Kromě dopravního geofencingu se činnost městské laboratoře soustředí právě na klimatické podmínky města a získávání dat pro odpovědný development a úpravy veřejného prostoru. 

Vstupné na akci činí 60 Kč. Vstupenky budou k dispozici na místě a v předprodeji na plzenskavstupenka.cz a GoOut.cz.

FB událost: bit.ly/chytremesto3

Závěrečný díl série Chytré město, připravované s podporou Ministerstva kultury ČR, města Plzně a Nadace české architektury, se uskuteční v květnu 2023 od opět v prostoru DEPO2015. Zaměří se na získávání, analyzování, interpretaci a především zvěřejňování nejrůznějších relevantních dat.  

––––––––––

Ing. Jaroslav Klusák, Ph.D. vystudoval ekonomii životního prostředí na pražské VŠE a jeho hlavní specializací je energetika. Na toto téma publikoval řadu odborných článků a pracovní funkce v?oblasti městské energetiky zastává od roku 2004. Od roku 2018 zároveň působí jako předseda Sdružení energetických manažerů měst a obcí.

Mgr. David Bárta se dlouhodobě zabývá uplatněním technologií v dopravě. Pracoval jako výzkumný pracovník v Centru dopravního výzkumu. Založil platformu City:One a vydává stejnojmenný magazín o chytrých městech. Působí jako koordinátor Strategického rámce Smart Cities a jako designér inovací.

The Loop Jazz Club

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
út 25.04.2023 09:020 +
 
ČNSO studio

Hlavní zprávy

 

ČEZ - Čistá energie zítřka