Při nákupech pozor na zloděje

Předvánoční nákupní horečka pozvolna spěje ke svému vrcholu, čehož v plné míře využívají také zloději.

obrázek: Při nákupech pozor na zloděje
Předvánoční nákupní horečka pozvolna spěje ke svému vrcholu, čehož v plné míře využívají také zloději. Je zřejmé, že zamyšlení, uspěchaní a roztržití nakupující jsou pro nenechavce velice snadnou kořistí. Davy nakupujících lidí, to je přesně to prostředí, které zlodějům nahrává. Důkazů o přítomnosti zlodějů v obchodech a hypermarketech je víc než dost. Jen včera odpoledne v jediném nákupním středisku neznámý poberta okradl dva lidi. O pánskou kabelu s doklady, dvěma platebními kartami a 8000 v hotovosti tady přišel osmadvacetiletý muž z Příbrami. Scénář tohoto případu není ničím výjimečný. Poškozený si odložil zavazadlo do nákupního vozíku a pak už se nerušeně věnoval výběru zboží. Zhruba po čtvrthodince zjistil, že kabela už ve vozíku není. Podobně dopadla také sedmapadesátiletá žena ze Sokolovska, která udělala úplně stejnou chybu. Svoji kabelku nechala mimo svůj dohled v nákupním košíku. Žena měla v té chvíli v kabelce 1700 korun, mobilní telefon, doklady a rovněž platební kartu. Podle jejích slov utrpěla škodu dosahující 9250 korun. Podle policistů se někteří lidé dopouštějí stále stejné chyby. Nepočítají s přítomností zlodějů anebo prostě spoléhají na to, že jim se zloději vyhnou. O poznání opatrnější bývají ti, kteří už mají negativní zkušenost se zloději za sebou. To už je ale příliš pozdě.

Ať vám nic neunikne!

Sledujte denní zprávy z vašeho regionu na našem Facebooku.

Sledovat na Facebooku


Další články