Pro Paměť národa v Plzni běželo 86 lidí

Osmdesát šest mužů, žen a dětí se postavilo v sobotu 19. září na start Běhu pro Paměť národa v Plzni.

SEO UNIWEB

Běželo se s mottem Běžíme, abychom nemuseli utíkat, a to 5 a 10 km lesy kolem Boleveckých rybníků.

 „Účast byla zhruba o třetinu nižší než v předchozích letech, ale i tak máme velikou radost, že lidé přišli. Řada z nich se k běhu zaregistrovala už v původním, jarním, termínu a těší nás, že své rozhodnutí nezměnili,“ říká ředitelka Paměti národa Plzeňský kraj Markéta Čekanová. Absolutním vítězem destikilometrové trati se stal František Hroch, který přiběhl do cíle za 46:24 minut. Pět kilometrů zaběhl nejrychleji Jiří Bohůnek s časem 23:26 minut.

Kromě pěti- a destikilometrové trati byl připraven také kilometrový běh pro každého, který s rodiči zdolaly i dvouleté děti, a štafeta 5 x 1 km. V ní se na start postavily dva týmy, štafeta herců DJKT Herec a jeho cíl oděná do kostýmů z činoherních, baletních i operních inscenací, a spojená štafeta ODS a TOP09.

 „Týmy spolu uzavřely pakt o neútočení a výsledek tudíž skončil remízou s časem 27:28 minut. O ceny připravené pro vítěze se tedy musely podělit,“ dodává Markéta Čekanová.

 Výtěžek ze startovného všech kategorií pomůže Paměti národa zaznamenat další vzpomínky pamětníků 20. století. Běžci mohli svůj běh symbolicky někomu věnovat. Na startovních číslech tak měli uvedeno, že běží třeba za babičku nebo dědu, anebo za Bělorusko či za svobodná média.

foto: milan svoboda

Fotogalerie

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
dacia duster

Hlavní zprávy

 

čez zprávy 2018
seo uniweb