Ceny za ubytování na kolejích Západočeské univerzity v Plzni se pohybují mez 320 až 1100 korunami za měsíc. Podle ankety provedené mezi studenty je tato částka únosná.
Průměrná měsíční cena jednoho lůžka na plzeňských kolejích Západočeské univerzity je 845 korun. Ceny, o nichž rozhoduje rektor, se pohybují od 320 do 1100 korun. Podle názorů studentů je tato částka odpovídající, neboť levnější soukromé ubytování je většinou v hrozivých objektech anebo daleko od Plzně. ZČU má v současné k dispozici 3143 lůžek, které zdaleka neuspokojí všechny žádosti. Podle ředitele Správy kolejí a menz Stanislava Ekrta by bylo pro Plzeň dostatečných 4500 lůžek. Z důvodu jejich nedostatku vznikají i tzv. kvazikoleje. Jedná byty ve volných domech, nejčastěji bývalých ubytovnách, které má správa nasmlouvané s majiteli nebo realitními kancelářemi (např. panelák v areálu firmy Berger v Plzni Liticích). Ceny jídel ve vysokoškolské menze v Plzni, která platí studenti hotově, jsou pohyblivé a mění se podle hodnoty nákupovaných surovin. Podle Ekrta je platba za oběd pouze holou nákupní cenou všech surovin.
Ať vám nic neunikne!
Sledujte denní zprávy z vašeho regionu na našem Facebooku.
Starý Plzenec je historické město nedaleko Plzně, které láká návštěvníky jedinečnou atmosférou, bohatou minulostí i krásným okolím. Dominantou místa je hrad Radyně a cennou památkou také rotunda sv. Petra a Pavla, jedna z nejstarších dochovaných staveb svého druhu v Česku. Město nabízí příjemné zázemí pro život, výlety i poznávání historie Plzeňska.