Razie ve věznici Bory: Jedenáct obviněných kvůli drogám!

Počátkem tohoto týdne proběhla ve věznici na plzeňských Borech rozsáhlá policejní akce zaměřená na drogovou kriminalitu. Výsledkem je zatím 11 obviněných.

weby na míru UNIWEB

Počátkem tohoto týdne vyvrcholila velkým zásahem ve Věznici Plzeň dlouhodobá akce zaměřená na potírání drogové kriminality. Samotnému zátahu proti rozsáhlé a organizované drogové trestné činnosti předcházely několikaměsíční přípravy, na kterých se podílela mimo plzeňských policistů i vězeňská služba. Razie byla odezvou na opakující se pokusy o distribuci drog do věznice, které byly odhaleny jejími pracovníky.

 Zásah realizovaly desítky policistů a pracovníků vězeňské služby, nasazeni byli i čtyři policejní psi speciálně vycvičení na detekci omamných a psychotropních látek. Během akce bylo nalezeno a zajištěno celkem sedm mobilních telefonů a čtyři samostatné SIM karty, dále velké množství injekčních stříkaček a především pak krystalická látka, u které vzniklo důvodné podezření, že se jedná o pervitin, tedy zakázanou omamnou a psychotropní látku.

"V průběhu včerejšího dne si pak celkem jedenáct osob vyslechlo obvinění převážně ze spáchání přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Ti, u kterých bylo nalezeno hovorové zařízení, a ti, u kterých bylo prokázáno, že těmto osobám mobilní telefony umožnili používat, se pak navíc zpovídají z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Mezi trestně stíhanými osobami je sedm mužů, kdy v šesti případech se jedná o osoby ve výkonu trestu odnětí svobody, a čtyři ženy. Nejmladšímu obviněnému je 25 let, nejstaršímu 59 let. V tomto okamžiku nelze vyloučit, že po vyhodnocení všech informací a důkazních materiálů bude rozšířeno trestní stíhání o další osoby," říká policejní mluvčí Hana Štefflová. Nikdo z obviněných není zaměstnancem nebo pracovníkem věznice

Fotogalerie
NetConcert Bobby Shew

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
st 28.06.2017 10:050 +
 
PolyMedia

Hlavní zprávy

 

NetConcert George Duke Band
uniweb weby