Řidiči veřejné dopravy dostali desinfekci a roušky

Kraj zajistil desinfekci na ruce pro řidiče ve veřejné dopravě. Nemocnice si rozdělily osobní ochranné prostředky pořízené krajem.

Prodej hovězího masa od farmáře

Prostřednictvím hasičů dostaly desinfekci i obce.

„Včera jsme prostřednictvím HZS Plzeňského kraje distribuovali do každé obce s rozšířenou působností 100 l dezinfekce na ruce a 1000 párů jednorázových rukavic, které jsme pořídili z prostředků kraje. Podařilo se nám rozdistribuovat zásilku od ministerstva vnitra mezi zdravotnická zařízení a lékaře a naše nemocnice dostaly další ochranné prostředky jako štíty, ochrany hlavy, ochrany obuvi, brýle a desinfekci,“ shrnuje hejtman Josef Bernard, který bude ve středu odpoledne opět jednat odalších dodávkách s hejtmany na společné videokonferenci.

Řidiči

Kraj zajistil také desinfekci na ruce a roušky pro řidiče veřejné linkové dopravy realizované v závazku veřejné služby (ZVS) Plzeňského kraje a personál dopravců ve veřejné drážní osobní dopravě realizované v ZVS. Řidiči zatím obdrželi desinfekce na ruce v počtu 400 ks á 50 ml a 400 ks á 200 ml,k tomu 89 l desinfekce do vlastních nádob. Řidičům bylotaké rozděleno 495 kusů respirátorů, a k tomu dalších 2618 kusů respirátorů a 1000 kusů roušek od AKČR (Asociacekrajů ČR) pro veřejnou linkovou dopravu. Do konce týdne bychom měli obdržet ještě dalších 300 l desinfekce na ruce pro dopravce v ZVS.

Školky

Aktuálně je otevřeno 10 zařízení pro děti zaměstnanců vybraných profesí. V databázi je celkem přihlášeno 121 dětí, zařízení v současnosti navštěvuje jen 22 z nich. Průběžně se aktualizují požadavky určených zaměstnavatelů, a to i v souvislosti s novým usnesením vlády. Dle Usnesení vlády č. 276 ze dne 23. 3. 2020 jsou mezi určenými profesemi pro zajištění péče o děti ve věku od 3 do 10 let také zaměstnanci obcí zařazení do obecních úřadů k výkonu sociální práce, krajů zařazení do krajských úřadů k výkonu sociální práce a poskytovatelé sociálních služeb.

Šití roušek

„V pondělí jsme obdrželi od ZČU 80 kusů plastového zakladače vytisknutého na 3D tiskárně, který výrazně usnadní šití tkalounů na roušky. Naše škola - SOUE Plzeň se do 3D tisku těchto zakladačů zapojila přes projekt Heart Warrior. Během pondělí škola vyrobila 100 kusů plastových zakladačů, které byly zdarma předány dobrovolníkům šijícím roušky i ISŠ živnostenské. Zdarma jsme také od firmy Kahoty Helatex Sušice obdrželi 3 krabice nití, které dostala ISŠ živnostenská, kde se od minulého týdne šijí roušky,“ říká náměstkyně hejtmana Ivana Bartošová. Další výroba roušek probíhá na SŠ živnostenskév Plané, kde během víkendu vyrobili 1245 kusů roušek. Ty byly předány Nemocnici Svatá Anna (100), DPS Planá (70), Obci Tři sekery (100), psychiatrickému centru Přerov, pobočka Planá (75ks), firmě Stravbyt (25 ks - vaří pro sv. Annu, FN Plzeň, nemocnice Klatovy a Strakonice), Záchrance Planá (20), Lidlu Planá a Tachov (25) a vlastním zaměstnancům (30). Krajskému úřadu bylo zasláno 800 ks pro distribuci do LDN Horažďovice a Diecéznícharity. Na výrobě se podílí 25 zaměstnanců (50 %), 4 studentia 4 dobrovolníci

ISŠ živnostenská Plzeň zajišťuje roušky pro MŠ určené k zajištěné péče o děti a mládež, pro Zdravotnickou záchrannou službu a dětské domovy, 250 kusů roušek bylo předáno pracovníkům sociálních služeb.

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
st 25.03.2020 15:300 +
 
Renault Clio

Hlavní zprávy

 

Uniweb weby