Rokycanská nemocnice otevře následnou péči. Shání sestry

Rokycanská nemocnice zprovozní od září novou lůžkovou kapacitu - oddělení následné péče.

weby uniweb

Bude v nejvyšším patře lůžkového traktu v prostorách, které byly pro tento účel rekonstruovány už v roce 2018. Tehdy ale neměla nemocnice ke zprovoznění dostatek nelékařského personálu. Nyní už potřebuje doplnit do nově vznikajícího týmu jen poslední sestry a sanitáře. Nemocnice věří, že je přijme během prázdnin, aby v září otevřela prvních 20 lůžek.

„Do týmu sháníme ještě jednu nebo dvě praktické nebo všeobecné sestry a dva či tři sanitáře,“ říká ředitel nemocnice Jaroslav Šíma s tím, že kromě odpovídajícího finančního ohodnocení nabízí nemocnice sestrám i náborový příspěvek a zdravotníkům žijícím mimo Rokycany pomoc s hledáním bydlení a případně i ubytování v nově rekonstruovaných bytech u areálu nemocnice. „Mezi zaměstnanecké benefity pak patří dovolená nad rámec zákona, dotované stravování, příspěvek na penzijní pojištění a hrazené mobilní a datové služby i pro rodinné příslušníky,“ doplňuje ředitel.

Oddělení bude poskytovat lůžkovou léčebnou ošetřovatelskou a rehabilitační péči buď dlouhodobě nemocným pacientům, nebo pacientům, jejichž stav už nevyžaduje přímo pobyt na lůžku akutní péče, ale zároveň pro ně ještě není vhodná domácí péče. „Jedná se například o chronicky nemocné nebo starší pacienty, kteří potřebují pravidelný lékařský dohled a ošetřovatelskou péči nebo o pacienty po úrazech či operacích, kteří po pobytu na chirurgickém oddělení ještě potřebují rekonvalescenci a rehabilitaci přímo v nemocnici,“ doplňuje Jaroslav Šíma.

Oddělení bude léčit pacienty široké škály diagnóz různých odborností včetně interních, chirurgických, ortopedických, neurologických ale též onkologických či psychiatrických. Budou přijímáni jak z akutních lůžek Rokycanské nemocnice tak i z jiných zdravotnických nebo i sociálních pobytových zařízení, případně i z domácí péče.

Kapacita oddělení je 30 lůžek. Od září z nich bude v provozu 20, v drtivé většině na třílůžkových pokojích. Ty jsou již připravené včetně nových elektricky polohovatelných lůžek a nočních stolků.

Oddělení následné péče chtěla nemocnice provozovat už od počátku milénia. Lůžek následné péče je totiž v rokycanském okrese dlouhodobě nedostatek a poptávka po nich naopak stále roste. Svolení provozovat tato lůžka však nemocnice získala až v roce 2017, kdy však byl na českém trhu práce kritický nedostatek zdravotnického personálu. Nemocnici se ale postupně daří zdravotníky nabírat. V současné chvíli zaměstnává přes 40 lékařů, 120 sester a 50 dalších nelékařských zdravotníků.  

NetConcert Music by Frank Zappa

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ČNSO studio

Hlavní zprávy

 

NetConcert Music by Frank Zappa
uniweb weby